6 marca 2016 – IV niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

2. Usłyszeliśmy w Ewangelii jedną z najpiękniejszych przypowieści – przypowieść o miłosiernym Ojcu. Bóg, jak ojciec z przypowieści, czeka na każdego z nas, pragnie naszego powrotu. Nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem. On codziennie na nas czeka w sakramencie pokuty i pojednania, by nas oczyszczać z grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca. Okazja do spowiedzi w czasie każdej Mszy św. oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00 oraz w sobotę od 18.30 do 19.30.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 16.00 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz.16.15, dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. Dodatkowo droga krzyżowa w piątek o godz. 10.00.

4. We wtorek, 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie.

Msza św. o godz. 17.00 za wstawiennictwem Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 a po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań składanych do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

6. W piątek – Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00 i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 17.00. Po Mszy św. i Drodze Krzyżowej zapraszamy na film „Pasja” do salki nr 2

7. W sobotę Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP a o 7.30 Mszą św. Wieczorem o godz. 17.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, którą będzie prowadził ks. Piotr Skiba.

8. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy 17.03 (czwartek przed Niedzielą Palmową), już teraz swoimi modlitwami przygotujmy się na ten szczególny czas dla naszej Parafii.

9. Przypominamy o akcjach Caritas. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne, kartki świąteczne oraz baranki. Można też wziąć Torbę Miłosierdzia – na paczki żywnościowe dla ubogich rodzin. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu prosimy składać do oznaczonych skarbon. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby Parafii i wyrazy życzliwości.

10. Biuro Pielgrzymkowe z Nowogardu orgazizuje pielgrzymkę do Fatimy i Lourdes z nawiedzeniem Santiago de Composstella i La Salette. Termin pielgrzymki: 25. czerwca do 10. lipca 2016 r., koszt: 3730 zł. Program pielgrzymki jest wywieszony w gablotach parafialnych a bliższe informacje można uzyskać u ks. Prałata Kazimierza.

10. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. Polecamy Bożemu Miłosierdziu zmarłych parafian:

  • Irena Wałaszewska – 14.02.2016 r.
  • Jan Cichowlas – 17.02.2016 r.
  • Leokadia Kwaśniak – 19.02.2016 r.
  • Jan Jabłoński – 21.02.2016 r.
  • Zenobia Barbara Kondys – 22.02.2016 r.
  • Włodzimierz Kuś – 22.02.2016 r.
  • Andrzej Koniecko – 28.02.2016 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *