28 lutego 2016 – III niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek.
Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 16.00 na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w piątek zaś na drogę krzyżową: dzieci na godz. 16.15, młodzież i dorosłych po wieczornej Mszy św.; przypominamy, że jest też droga krzyżowa o godz. 10.00.
2. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani codziennie służą posługą w konfesjonale w czasie każdej Mszy św. i dodatkowo w piątek od 15.00 do 18.00, a w sobotę od 18.30 do 19.30.
3. Od poniedziałku rozpoczynamy Rekolekcje dla Gimnazjum nr 1 i 2, w środę zaś dla Szkoły Podstawowej. Programy rekolekcji podane są dzieciom i młodzieży.
4. We wtorek Msza św. wspólna za zmarłych o godz. 17.00. Polecanych zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w chórze parafialnym.
5. Wtorek – 1 marca to także dzień Żołnierzy Wyklętych. O godz. 12.00 uroczystości przy pomniku na pl. Słowiańskim, a o godz. 18.00 w kościele pw. Św. Bonifacego i Stanisława Msza Św.
6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 a po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań składanych do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić w intencjach polecanych przez osoby zapalające świece na świecznikach wotywnych przy obrazach Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej.
7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Godzina św. od godz. 23.00.
W pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00; 7.30; 9.00 – w intencji wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata oraz o godz. 17.00. Po południu odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.00 do 17.00. Na zakończenie adoracji – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W sobotę o godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP a o 7.30 Msza św. w intencji zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach. Po Mszy księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Po wieczornej Eucharystii Adoracja Najświętszego. Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.
8. W piątek przypada święto św. Kazimierza królewicza – jest to Patron ks. Prałata Kazimierza, którego w tym dniu ogarnijmy naszą szczególną modlitwą i życzliwością. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Prałata o godz. 17.00 – po Mszy św. będzie można złożyć życzenia ks. Kazimierzowi.
9. Przypominamy o akcjach Caritas. Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece wielkanocne, kartki świąteczne oraz baranki. Można też wziąć Torbę Miłosierdzia – na paczki żywnościowe dla ubogich rodzin.
10. Polecamy prasę katolicką – tygodnik Niedziele i Gość Niedzielny oraz Gazetkę Parafialną.
11. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *