21 lutego – II niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do specjalnych puszek można wrzucać ofiary na ten cel.

3. Dziś o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz.: 16.15; dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. oraz dodatkowo o godz. 10.00. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

4. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej przed i podczas każdej Mszy Świętej. Zachęcamy też do podejmowania trzeźwości i postu w intencji Parafii oraz o wpisywanie się do ksiąg leżących przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

5. Jutro przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

6. We wtorek o godz. 17.00 Msza się w intencji Papieża, Ojczyzny i kapłanów oraz Radia Maryja i TV Trwam.

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 po niej Msza św. w intencji próśb i podziękowań.

8. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i adoracja do godz. 17.00 z możliwością spowiedzi św.

9. W sobotę o godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP a o 7.30 Msza św. Po wieczornej Mszy św. adoracja Pana Jezusa do godz. 20.00 z błogosławieństwem indywidualnym.

10. Polecamy prasę katolicką – tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny oraz naszą Gazetkę Parafialną „Christus Regnat” – w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 losowanie nagród dla rozwiązujących krzyżówki z całego miesiąca. Przypominamy, że rozwiązania krzyżówek wrzucamy do skrzynki przy obrazie Jezusa Miłosiernego. W obecnym numerze gazetki pokazujemy odrestaurowany obraz św. Maksymiliana.

11. Wielkopostne rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy 17.03 będą nam pomocą w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i dobrego przygotowania się do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje dla Młodzieży szkół średnich będą w dniach od 16.03 do 18.03. Dla Młodzieży gimnazjalnej od 29.02 do 02.03. Zaś dla Dzieci ze szkoły podstawowej od 02.03. do 04.03.

12. Pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia, jak i wszystkich Was Drodzy. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelkie wyrazy życzliwości, dobroć i za modlitwę. Szczególnie dziękujemy ofiarodawcom za ofiary złożone na ufundowanie naszego Krzyża, który niech On będzie przez nas adorowany.

13. Parafia pw. świętych Stanisława i Bonifacego organizuje pielgrzymkę do Włoch w Roku Miłosierdzia. Odbędzie się ona od 6 do 16 kwietnia 2016 r. Program, koszt i kontakt jest umieszczony w gablotach parafialnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *