14 lutego – I niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć. W ten sposób można się włączyć w modlitwę Kościoła o ducha pokuty. Choć kwartalne dni modlitw w tej intencji dobiegają dziś końca, to ducha umartwienia, pokuty trzeba nieustannie w sobie rozwijać. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości oraz postu ścisłego w jednym dniu Wielkiego Postu w intencji Parafii i nas kapłanów. Są wyłożone w tym celu specjalne księgi przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego gdzie można się wpisać.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 16 na pierwsze gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątki zapraszamy na drogę krzyżową: dzieci na godz. 16.15, młodzież i dorosłych po Mszy św. wieczornej; dodatkowo też będzie droga krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz. 10.00.

4. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy na zakończenie okresu Bożego Narodzenia tak ochoczo pomogli rozebrać dekorację świąteczną. Dziękujemy też wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości peregrynacji znaków Światowych Dni Młodych, którym w naszej Parafii przewodniczył ks. Abp Andrzej Dzięga.

6. W czwartek przeżywaliśmy Światowy Dzień Chorych. W naszej Parafii licznie udzieliliśmy sakramentu namaszczenia chorych. Przypominamy, że nie jest to sakrament „ostatniego namaszczenia” ale sakrament namaszczenia chorych dlatego jeszcze raz prosimy aby przyjmować ten sakrament gdy jesteśmy chorzy lub przed poważnymi zabiegami. Pamiętajmy szczególnie o tym sakramencie gdy ktoś z naszych bliskich czy znajomych odchodzi, by wezwać kapłana.

7. Jak widać, dokonaliśmy modernizacji oświetlenia kościoła tak by był dobrze doświetlony. Wszystkim Wam za wszelkie dobro okazywane nam kapłanom, za wszelkie Wasze ofiary składane na potrzeby kościoła, Parafii i wszelkie inne potrzeby niech Pan Bóg Wam wynagrodzi.

8. Polecamy prasę katolicką: tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz nowy numer Gazetki Parafialnej – tym razem jest ponownie z kolorową okładką na której są umieszczone wszystkie odrestaurowane stacje drogi krzyżowej. Przepraszamy, że nie wszyscy mogli w ostatnich tygodniach wziąć Gazetkę do domu, dziś powinno wystarczyć egzemplarzy. Ofiary za Gazetkę prosimy wrzucać do skarbonek.

9. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych parafianach, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności:

 • Danuta Muraś – 03.01.2016
 • Alicja Teda – 09.01.2016
 • Irena Waga – 08.01.2016
 • Jerzy Jarnecki – 08.01.2016
 • Irena Zientała – 11.01.2016
 • Marian Wojciech Gaweł – 13.01.2016
 • Zofia Kunkowska – 14.01.2016
 • Zygmunt Hebdan-Skoroszewski – 18.01.2016
 • Józefa Nowa – 21.01.2016
 • Paweł Walkowski – 27.01.2016
 • Arkadiusz Zackiewicz – 16.12.2015
 • Marian Ropoża – 28.01.2016
 • Czesław Furmanowski – 30.01.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *