7 lutego – V niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W tę niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła.
Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.
Dziś po Mszy Świętej o godz. 17.00 w salce nr 2 spotkanie dla Członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
2. Jutro do naszego miasta i parafii przybywają znaki Dni Młodych. W związku z tym jutro o godz. 21.00 będzie powitanie tychże znaków na placu Kościelnym (przy Polomarkecie) skąd udamy się do kościoła gdzie będzie czuwanie.
O godz. 22.00 będzie sprawowana Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi i ponownie po Mszy Świętej czuwanie przy znakach do 24.00. Gromadzimy się przed 21.00 na placu a przedstawiciele poszczególnych grup są proszeni o złożenie wiązanek kwiatów przy tychże znakach gdy zostaną wniesione do kościoła.
We Wtorek zaś o godz 8.00 po Mszy Świętej będzie pożegnanie i przewiezienie do Parafii św. Stanisława i Bonifacego gdzie o godz. 9.00. będzie odprawiona Droga Krzyżowa i czuwanie. O godz 12.00 w kościele NMP Gwiazdy Morza będzie Godzina Maryjna a o godz. 18.00 w kościele pw. św. Michała Kozala zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Mariana Kruszyłowicza. Tak zakończy się peregrynacja znaków Dni Młodych w naszym mieście
i pożegnanie tychże znaków.
Gorąco zachęcamy do udziału w tych wydarzeniach. Przy okazji jeszcze raz bardzo gorąco zachęcamy do przyjęcia młodych do swoich domów, gdy będą te Dni Młodych w naszej Archidiecezji. Jest to czas wakacji ale takie wydarzenie jest niespotykane. Jeżeli ktoś się zdecyduje to prosimy o szybki kontakt z ks. Markiem.
Przypominamy że jest to też spełnienie uczynku Miłosierdzia co do ciała: podróżnych w dom przyjąć, a więc i okazja do zyskania odpustu zupełnego za spełnienie uczynku Miłosierdzia.
3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz.: 7.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 17.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
Przypominamy że Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Zachęcamy również do podejmowania różnych wielkopostnych wyrzeczeń, umartwień. Przed obrazem Jezusa Miłosiernego będzie wyłożona księga Trzeźwości oraz księga dla Osób które podejmą się dodatkowego postu ścisłego w jednym dniu Wielkiego Postu w intencji Parafii i nas kapłanów. Gorąco o to prosimy.
Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
4. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 17.00 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują. Podczas tej Mszy Świętej zostanie udzielony Sakrament Chorych. Jest to Sakrament który można przyjąć w doświadczeniu jakiejkolwiek choroby, niezależnie od tego czy jesteśmy młodzi czy w podeszłym wieku. Jest to sakrament dla uzdrowienia człowieka i nie ma sakramentu „ostatniego namaszczenia”, dlatego nigdy nie bójmy się wezwać kapłana, gdy ktoś jest ciężko chory w domu. Niech zniknie też taka postawa – nie będziemy wzywać kapłana, żeby chory się nie przestraszył i nie myślał, że czas umierać. Jeżeli ma umrzeć po przyjęciu tego sakramentu i jeżeli to będzie jego ostatni sakrament to nic lepszego z punktu widzenia wieczności.
5. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 16.15 a młodzież gimnazjalną dorosłych po Mszy świętej wieczornej.
Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, popołudniami o godz.16.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych.
6. Sobotę po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Eucharystyczna do godz. 20.00 z błogosławieństwem indywidualnym i ogólnym.
W sobotę ks. Andrzej odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną
7. Jak widzimy są już wszystkie stacje Drogi Krzyżowej odnowione i bardzo dziękujemy tym którzy na ten cel składają ofiary (za tydzień wszystkie odnowione stację będą umieszczone na kolorowej okładce Gazetki Parafialnej). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii i nie tylko.
8. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Wypoczywającym na feriach życzymy głębokiego i dobrego wypoczynku. Wszystkim Wam Drodzy bardzo gorąco dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości czy to poprzez słowo czy materialnie okazywane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *