31 stycznia -IV niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby „streszczenie” Jezusowej misji – będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę.
2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na koncert noworoczny utworów kolędowych, klasycznych i współczesnych. Wystąpią soliści: Małgorzata Oliwieska-Stankiewicz – sopran i Michał Wojciechowski – baryton. Na organach grać będzie Mariusz Stankiewicz. Po koncercie można będzie nabyć płyty.
3. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego.
W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte odprawione będą o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 17.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
4. We wtorek będziemy obchodzić również Światowy Dzień Życia Konsekro-wanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
Na wieczornej Mszy Św. – intencja zbiorowa za zmarłych, a po Mszy wieczornej (ok. 18.30) zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy rozłożenia żłóbka
i dekoracji świątecznych.
5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza Św.
w intencji próśb i podziękowań.
6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek
i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, po wieczornej Mszy Św. modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz wypominki.
Od godz. 23.00 do 24.00 zapraszamy na Godzinę Świętą.
7. W pierwszy piątek Msze św. o godz. 7.00; 7.30; 9.00 – Msza przebłagalna za grzechy nasze i całego świata; o 17.00 i 18.00. Od godz. 15.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i Godzina Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na film.
8. W pierwszą sobotę – o godz. 7.00 Godzinki do NMP, o 7.30 Msza św. Po Mszy św. ksiądz Marek odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną, ks. Andrzej odwiedzi chorych w przyszłą sobotę. Po wieczornej Mszy św. cotygodniowa adoracja do godz. 20.00
9. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
10. Założyliśmy nowe oświetlenie LED pod balkonami. Dziękujemy Panom Robertowi i Aleksandrowi za montaż. Po starym oświetleniu pozostały dobre żarówki energooszczędne, jakby ktoś potrzebował to można je wziąć w zakrystii.
11. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.
12. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *