13 października – XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej można złożyć ofiarę do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, której celem jest wspieranie młodych, zdolnych ludzi pochodzących z ubogich rodzin. Dzieło to jest żywym pomnikiem papieża Polaka – św. Jana Pawła II.

2. Wręczenie poświęconych różańców dla dzieci klas III dziś na Mszy Świętej o 11:30. Po niej krótkie spotkanie z ks. Pawłem w sprawie powołania komitetu rodzicielskiego w Sali św. Jana Pawła II.

3. Również dziś po Mszy o 11:30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

4. 13.10 to rocznica objawień fatimskich. Procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej i różaniec dziś po wieczornej Eucharystii.

5. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o 17:15, a w soboty i niedziele po Mszy Świętej wieczornej. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki. Przypominamy, że w nabożeństwach tych powinni też uczestniczyć kandydaci do bierzmowania.

6. Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. W przyszłą niedzielę po Eucharystii o 11:30 przedstawienie w wykonaniu członków Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci działającego przy naszej parafii. Po przedstawieniu dzieci przeprowadzą zbiórkę na misje. Serdecznie zapraszamy!

7. Chcielibyśmy, żeby ten szczególny dla Kościoła czas misyjny zaowocował żywym pomnikiem z udziałem naszej parafii. Dlatego jako wspólnota parafialna pragniemy włączyć się w dzieło adopcji na odległość. Polega ono na wspieraniu duchowym i materialnym konkretnego dziecka z terenów misyjnych. Koszt to 100 USD rocznie. Składając ofiarę do skarbonki przy figurze św. Antoniego w połowie wspieramy Caritas, a w połowie to zaadoptowane przez nas dziecko. Jeśli ktoś chciałby dokonać jako osoba indywidualna takiej adopcji, może się skontaktować w tej sprawie z księdzem proboszczem.

8. Innym owocem Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w naszej parafii jest napisany przez uczniów kl. III d ze Szkoły Podstawowej nr 6 list do s. Alicji Ciesielskiej – misjonarki z Kamerunu, która gościła u nas w wakacje. Dzieci wykonały również dla niej i ludzi, wśród których posługuje piękne prace plastyczne! Dziękujemy klasie III d za wielkie zaangażowanie!

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary oraz zaangażowanie w życie Kościoła i życzliwość!

10. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *