13 sierpnia – XIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś przeżywamy XIX niedzielę w ciągu roku i gościmy s. Vianneyę, która daje świadectwo pracy Sióstr z chorymi kobietami i dziewczętami. Po Mszy świętej, będzie można ofiarą wesprzeć ich bardzo ważną posługę na rzecz tych osób, które dla świata nie są ważne, ale przez Boga szczególnie ukochane.

2. Dziś z racji na 13. dzień sierpnia nabożeństwo fatimskie, czyli procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła po Mszy świętej wieczornej, po której wystawienie Pana Jezusa i pokutny Różaniec fatimski.

3. Jutro wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe. Zachęcamy do szczególnej modlitwy przy relikwiach Męczennika, a po Mszy świętej wieczornej będzie błogosławieństwo relikwiami poprzez nałożenie na głowę.

4. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze Święte jak w niedziele, z poświęceniem wianuszków z ziołami, które będzie można też nabyć w sklepiku.

5. W najbliższą niedzielę będziemy gościć ks. Marka z Wałbrzycha, który będzie głosił Słowo Boże. Ks. Marek buduje w tych trudnych czasach kościół, więc będzie możliwość wspomóc finansowo Jego wysiłki, poprzez ofiarę do puszki.

6. Przy bocznym wejściu jest już oddana do użytku toaleta, która będzie czynna w niedziele oraz w tygodniu przed i po Mszach Świętych.

7. Drodzy, przypominamy o godnym stroju w kościele. Godny, czyli nie gorszący i nie prowokujący. Swoim strojem pokazujemy także naszą wiarę i szacunek do Tego z Kim się tu spotykamy. Godny strój to dla mężczyzn długie spodnie, przynajmniej koszula, a nie – podkoszulki, dla kobiet to zakryte ramiona i sukienka, czy spódnica do kolan. Bardzo prosimy o tym pamiętać.

8. Wszystkich Was Drodzy, którzy przeżywać będziecie w tym tygodniu imieniny lub jakiekolwiek jubileusz, niech Dobry Bóg Ojciec napełni swoim pokojem

9. Składając podziękowanie za wszelkie składane przez Was ofiary, Drodzy Parafianie i Goście, prosimy by Bóg, który radosnego dawcę miłuje, sam Wam za tę hojność serc błogosławił w codziennym życiu.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.