6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywane dziś Święto Przemienienia Pańskiego to niedziela adoracyjna, a zatem zaraz po ogłoszeniach będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Przypominamy Drodzy, że Msza Święta kończy się błogosławieństwem, które w niedzielę adoracyjną jest na zakończenie adoracji. Jeżeli będziemy mieć świadomość czym jest błogosławieństwo, to nigdy go nie opuścimy, a nawet będziemy o nie zawsze prosić kapłana gdy będziemy przeżywać trudne sprawy. Ceńmy sobie błogosławieństwo.

2. W ubiegłą niedzielę ks. Mariusz Zybura na posługę misyjną na Ukrainie, gdzie pracuje otrzymał od Was 11.300 zł. Niech Miłosierny Bóg za tę ponowną ofiarność serc obficie wynagradza.

3. W najbliższy wtorek Msza święta o godz. 18.00 również w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, natomiast w środę Msza święta o godz. 18.00 w intencjach Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II.

4. W najbliższą Niedzielę będziemy gościć s. Vianneyę ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek, które posługują dla dziewczyn i kobiet niepełnosprawnych w Mielżynie. Po Mszy świętej, kto będzie miał życzenie, będzie mógł wspomóc Siostry w prowadzonym w tym domu remoncie.

5. Drodzy, przypominamy o godnym stroju w kościele. Godny, czyli nie gorszący i nie prowokujący. Swoim strojem pokazujemy także naszą wiarę i szacunek do Tego z Kim się tu spotykamy. Godny strój to dla mężczyzn długie spodnie, przynajmniej koszula, a nie – podkoszulki, dla kobiet to zakryte ramiona i sukienka, czy spódnica do kolan. Bardzo prosimy o tym pamiętać.

6. Wszystkich Was Drodzy, którzy przeżywać będziecie w tym tygodniu imieniny lub jakiekolwiek jubileusz, niech Dobry Bóg Ojciec napełni swoim pokojem.

7. Składając podziękowanie za wszelkie składane przez Was ofiary, Drodzy Parafianie i Goście, prosimy by Bóg, który radosnego dawcę miłuje, sam Wam za tę hojność serc błogosławił w codziennym życiu.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.