30 lipca – XVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywając dziś XVII Niedzielę w ciągu roku słuchamy Słowa Bożego oraz świadectwa posługi na Ukrainie ks. Mariusza Zybury. Po Mszy Świętej będzie możliwość poprzez złożoną ofiarę do puszki wspomóc ks. Mariusza w Jego duszpasterskiej posłudze, w kraju gdzie jak wiemy cały czas panuje wojna, która niszczy ten Naród w każdej przestrzeni.

2. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami i nazwiskami prosimy przynieść do zakrystii.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwszą Sobotę miesiąca. Do Chorych w tym czasie pójdą ks. Miłosz i ks. Piotr. W Pierwszy Piątek miesiąca Msza święta wynagradzająca za nasze grzechy o godz. 9.00. Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa. W Pierwszą Sobotę zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca. Z tej racji po Mszy Świętej wieczornej podczas adoracji Różaniec oraz medytacja różańcowa jako wynagrodzenie Sercu Maryi za grzechy.

4. W sobotę Msza Święta o godz. 7.00 w kościele NMP Gwiazdy Morza, a następnie Męski Różaniec. Zapraszamy więc Mężczyzn do tej modlitwy.

5. Drodzy, przypominamy o godnym stroju w kościele. Godny, czyli nie gorszący i prowokujący. Jak ktoś był choćby we Włoszech, ale i w innych krajach Europy zachodniej to wie, że nawet aby zwiedzić kościół nie wejdzie się w niewłaściwym stroju. A co dopiero – na Eucharystię. Strojem swoim pokazujemy także naszą wiarę i szacunek do Tego z Kim się tu spotykamy. Godny strój to dla mężczyzn długie spodnie, przynajmniej koszula, a nie podkoszulki, dla kobiet to ramiona zakryte i sukienka czy spódnica do kolan. Bardzo prosimy o tym pamiętać.

6. Niech Dobry Bóg wynagradza Wam Drodzy za wszelkie składane przez Was ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium Chrystusa Króla.

7. Wszystkim którzy w tym tygodniu przeżywać będziecie swoje święta jak imieniny, urodziny, jubileusze życzymy przyjęcia wszelkich łask Bożych potrzebnych do świętości i zbawienia.

8. Z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo; Parafianie na podejmowane prace i obowiązki a przeżywający czas wakacji i urlopów w naszym mieście na bezpieczne i godziwe przeżywanie tego czasu należnego odpoczynku.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.