23 lipca – XVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywając dziś XVI niedzielę gościmy p. Benona Wylegałę, który przybliża nam postać św. A. Boboli. Po Mszy Świętej można będzie przyjąć błogosławieństwo relikwiami naszego Wielkiego Świętego.

2. W ubiegłą niedzielę Siostry Maria i Barbara na misje w Zambii, gdzie budują szkołę, zebrały razem z kiermaszem misyjnym 19 831 zł. Jest to znów bardzo wielka Wasza ofiara Drodzy, która jest wyrazem Waszej wiary. Poprzez to macie również swój udział w dziele misyjnym Kościoła. Niech Dobry Bóg wynagradza Wam za tę hojność serc.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej Rycerze św. Jana Pawła II będą kwestować na rzecz Fundacji Małych Stópek, która wspiera dzieci uratowane przed aborcją oraz ich mamy.

4. W najbliższą środę Mszą Świętą o godz. 7.00 rano rozpocznie się XXXIX piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Z tej racji Msza Święta z 7.30 będzie o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z pielgrzymami już apelem Jasnogórskim we wtorek o 21.00 nad Morzem wejściem przy domku ratowników.

5. Od wtorku do piątku o godz. 19.30 Msza Święta w rycie trydenckim, a w sobotę o godz. 9.00.

6. W najbliższą niedzielę przez cały dzień Słowo Boże będzie głosił ks. Mariusz Zybura, który pomimo czasu wojny posługuje na Ukrainie. Po Mszy Świętej można będzie ofiarą do puszki wspomóc Jego posługę w tym trudnym czasie, kiedy to wojna niszczy to co udało się duchowo w tamtym kraju odbudować.

7. W lipcu oddajemy szczególnie cześć Krwi Pana Jezusa. Nabożeństwa stosowne we czwartek i piątek o godz. 17.15, a w sobotę i niedzielę po Mszy Świętej wieczornej rozpoczynając czas adoracji.

8. W życiu społecznym są budynki gdzie należy się stosownie ubrać, jak filharmonia czy teatr. Do tych szczególnych miejsc należy też kościół. Przypominamy więc o godnym ubraniu i w tym miejscu. Dla mężczyzn to długie spodnie i koszula, a dla kobiet to zakryte ramiona, spódnica czy sukienka przynajmniej do kolan, a jeżeli spodnie, to nie leginsy. No i na nogach nie klapki, a buty lub sandały. Moim strojem mogę być przyczyną czyjegoś grzechu a to jest tzw. grzech cudzy, z którego należy się spowiadać.

9. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki w niedzielę od 9.00 do 14.00 gdzie można wypić coś ciepłego, czy zjeść smaczne ciastko. Dochód przeznaczony jest na Caritas Parafii. Zapraszamy również do naszego sklepiku, gdzie można nabyć ciekawe pozycje książkowe na czas urlopu, czy też dewocjonalia.

10. Wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście dziękujemy za składane ofiary na funkcjonowanie naszego Sanktuarium Chrystusa Króla.

11. Tym z Was, którzy w bieżącym tygodniu będziecie przeżywać czy to imieniny, czy jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. Pozdrawiamy też Wszystkich, którzy wypoczywając w naszym mieście, tu w Sanktuarium Chrystusa Króla szukacie życia duchowego.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.