16 lipca – XV Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywając dziś XV niedzielę gościmy w naszej wspólnocie parafialnej Siostry Barbarę i Marię ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Siostry posługują na Misjach w Zambii, budując między innymi szkołę dla dzieci. Po Mszy Świętej ofiarą złożoną do puszki będzie można wesprzeć ich misję. Przy bocznych drzwiach jest też kiermasz misyjny z którego dochód jest też przeznaczony na prowadzoną przez Siostry Misję.

2. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim Wam Drodzy Parafianie, którzy podjęliście post i adorację w intencji o powołania. Niestety nie była to liczna grupa, a przecież kwestia powołań jest tak bardzo ważna, bo kto Waszym wnukom czy prawnukom będzie głosił Ewangelię i sprawował Sakramenty dla ich zbawienia? Pytanie do przemyślenia.

3. Miesiąc lipiec to miesiąc w którym czcimy Krew Pana Jezusa. Stosowne nabożeństwa są we czwartek i piątek o 17.15 a w sobotę i niedzielę po Mszy Świętej wieczornej, na rozpoczęcie adoracji.

4. W naszym Sanktuarium jest możliwość adoracji; we czwartek od 17.15 do Mszy Świętej wieczornej oraz od 22.00 do 24.00, w piątek od 15.00 do Mszy Świętej wieczornej, w sobotę po Mszy Świętej wieczornej do 21.00 oraz w Niedzielę po Mszy Świętej wieczornej do 19.00. Adoracja to jest spotkanie z Tym, Który nas kocha bezwarunkowo. Jeżeli w to uwierzymy to także na urlopie zaplanujemy czas na adorację.

5. W najbliższą niedzielę rozpocznie się czas wakacyjnych rekolekcji filmowych, które poprowadzi p. Benon Wylegała. Te rekolekcje będą przybliżać nam św. Andrzeja Bobolę.

6. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki czynnej w niedziele od 9.00 do 14.00, gdzie można wypić kawę, herbatę, zjeść ciastko domowej roboty i porozmawiać by podtrzymać dobre relacje.

7. Zapraszamy też do naszego parafialnego sklepiku, gdzie są naprawdę dobre pozycje książkowe i dewocjonalia. Zachęcamy również do nabywania dostępnej prasy katolickiej.

8. Niech Dobry Bóg wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście dziękujemy za wszelką życzliwość i składane ofiary na funkcjonowanie naszego Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu.

9. Pozdrawiamy wszystkich Was, którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać czy to imieniny, czy też jubileusze. Niech każdy z Was doświadczy mocy Bożej Miłości. Pozdrawiamy również wszystkich, którzy w naszym pięknym mieście przeżywacie czas wakacji i urlopów, a w naszym Sanktuarium szukacie spotkania z Żywym Bogiem. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.