9 lipca – XIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W dzisiejszą XIV Niedzielę podczas każdej Mszy Świętej, świadectwo o zawierzeniu Maryi głoszą czciciele Niepokalanej Matki Miłosierdzia z Zielonej Góry. Po Mszy świętej można nabyć dobrze wydany Traktat o Doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika de Montfort.

2. W ubiegłą niedzielę ks. Dominik, który posługuje na Ukrainie zebrał prawie 10 tys. zł. Niech Pan Bóg wszystkim Wam Drodzy za ofiarność serc obficie wynagrodzi.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta także w int. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

4. We środę natomiast o godz. 18.00 Msza Święta także w int. zmarłych Rycerzy Zakonu Św. Jana Pawła II.

5. Z czwartku na piątek przypada dla naszej Parafii całodobowa adoracja i post w intencji powołań. Wiemy jaki jest obecnie kryzys powołań i potrzeba modlitwy i postu. Post prosimy podejmować prywatnie czy to ścisły czy poprzez wyrzeczenie się czegokolwiek. Adoracja natomiast będzie od Mszy Świętej porannej we czwartek do Mszy Świętej porannej w piątek. We czwartek od Mszy świętej porannej do wieczornej w kaplicy na plebanii, a po Mszy świętej wieczornej do północy w kościele. Od północy do 6.00 rano znów w kaplicy. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

6. W najbliższą niedzielę będziemy gościć Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek ze Starej Wsi, które pracują na misjach w Afryce. Siostry będą dawać świadectwo pracy w Afryce, a po Mszy świętej ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć ich posługę w tym szczególnym dla Kościoła terenie.

7. Miesiąc lipiec to czas czci Krwi Pana Jezusa. Stosowne nabożeństwo w naszym Sanktuarium jest we czwartek i piątek o godz. 17.15, a w sobotę i niedzielę po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy też gorąco do osobistego odmawiania chociażby Litanii do Krwi Pana Jezusa.

8. Przypominamy o stosownym stroju w kościele, ponieważ kościół to nie plaża, czy promenada. Mężczyźni powinni mieć długie spodnie i przynajmmniej koszulę oraz stosowne obuwie, a więc nie jakieś klapki. Strój kobiet to sukienka przynajmniej zakrywająca kolana i ramiona.

9. Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej czynnej w niedzielę od 9.00 do 14.00. Zapraszamy też do naszego sklepiku parafialnego gdzie można nabyć ciekawe książki i dewocjonalia.

10. Niech Dobry Bóg wszystkim Wam hojnie wynagradza duchowo i materialnie, za jakiekolwiek ofiary składane na nasze Sanktuarium. Dziękujemy też za składane na nasze Seminarium ofiary w kopertach. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę to kopert są dostępne na stojakach gazetkowych.

11. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będziecie obchodzić imieniny, bądź jakiekolwiek jubileusze. Życzymy Wam doświadczania Bożej Miłości. Pozdrawiamy też wszystkich, którzy na terenie naszego pięknego miasta wypoczywając szukacie Boga w naszym Sanktuarium Chrystusa Króla. Niech Wasz wypoczynek będzie szczęśliwy, głęboki i godziwy.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.