2 lipca – XIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W przeżywaną dziś XIII niedzielę gościmy w naszej wspólnocie ks. Dominika, który posługuje na Ukrainie. Ks. Dominik głosi na każdej Mszy Świętej Słowo Boże, a po Mszy świętej ofiarą do puszki można będzie pomóc Jemu w tej trudnej posłudze pełnionej w kraju gdzie panuje wojna.

2. Wczoraj po Godzinkach i Mszy świętej porannej wyruszyła z naszego Sanktuarium XXXIII rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby bezpiecznie i owocnie ten czas przeżyli.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych, których imiona i nazwiska możemy na kartce składać w zakrystii.

4. W środę o 18.00 Msza Święta również w int. Żywego Różańca, a następnie spotkanie w sali św. Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. Z tej racji modlitwa i adoracje we czwartek będą w int. o powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość dla powołanych. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00 jako wynagradzająca za grzechy, a po Niej, jak zawsze, Droga Krzyżowa.

6. Zapraszamy do nocnej adoracji z Pierwszego Piątku na Sobotę. Chętnych prosimy o zapisy na konkretną godzinę w zakrystii.

7. W najbliższą niedzielę podczas każdej Mszy Świętej, świadectwo o zawierzeniu Maryi będzie głosił p. Andrzej Moszczyński.

8. Zapraszamy do kina na film pt. „Historia o jednej zbrodni”. To film o Rodzinie Ulmów, która za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej została zamordowana przez hitlerowców, a która na jesieni ma zostać beatyfikowana. Seans dla naszej parafii w poniedziałek 10 lipca o godz. 19.00. Cena biletu to 12 złotych, a zapisy u p. Jadzi w sklepiku parafialnym.

9. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej, która jest czynna w Niedzielę od 9.00 do 14.00. Zapraszamy również do naszego sklepiku, gdzie można nabyć interesujące książki oraz dewocjonalia.

10. Przypominamy Drodzy, że w Świątyni obowiązuje stosowny strój, tj. mężczyźni długie spodnie i przynajmniej koszula a nie koszulka sportowa, a kobiety powinny mieć zakryte ramiona i jeżeli sukienki czy spódnice to poniżej kolan. Tego też uczmy nasze dzieci. Swoim strojem pokazujemy tę świadomość gdzie jesteśmy i z Kim się spotykamy. A niestety poprzez niewłaściwy strój możemy też być przyczyną cudzego grzechu.

11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

12. Wszystkim, którzy w sposób duchowy i materialny wspierają nas, kapłanów tu posługujących niech Dobry Bóg darzy wszelką łaską.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.