25 czerwca – XII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywana dziś XII niedziela w ciągu roku to zarazem pierwsza niedziela wakacyjna.

2. Nabożeństwa Czerwcowe będą do piątku włącznie o godz. 17.15, a dziś jak zwykle po Mszy Świętej wieczornej. Może to ostatnia szansa aby w tym roku być na tym szczególnym nabożeństwie.

3. Przypominamy, że wieczorna Msza Święta w sobotę jako niedzielna jest tylko dla tych, którzy całą niedzielę pracują, albo przez całą niedzielę będą podróżować. Nie można przychodzić na Mszę Świętą w sobotę, aby mieć niedzielę wolną. Przypominamy też Drodzy o tym, że Kościół to nie plaża i swoim strojem pokazujemy czy wiemy z Kim się tutaj spotykamy. Strojem swoim okazujemy też szacunek wobec Tego z Kim się spotykamy. Swoim strojem możemy też być przyczyną grzechu innych.

4. Jutro po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej. Jednocześnie informujemy, że każdy kto ma jakieś pytania, pomysły, propozycje może na takie spotkanie przyjść i swoją tezę przedstawić.

5. W najbliższą sobotę zapraszamy na Męski Różaniec, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 7:00 w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza.

6. Zapraszamy do kontynuowania nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca. Z tej racji w najbliższą sobotę Różaniec po Mszy Świętej wieczornej oraz medytacja różańcowa jako elementy tego nabożeństwa.

7. W najbliższą niedzielę będziemy gościć ks. Dominika, który posługuje na Ukrainie. Ks. Dominik będzie głosił Słowo Boże. Będzie też możliwość złożenia ofiary na jego posługę w kraju gdzie trwa wojna.

8. Prosimy o pomoc w materialnym utrzymaniu naszego Seminarium. W związku z tym można zabrać kopertę na ofiarę na Seminarium.

9. W każdą niedzielę od godz. 9.00 do 14.00 czynna jest kawiarenka, gdzie można się spotkać przy kawie, herbacie i ciastku. Zapraszamy.

10. Przy bocznym wejściu do Sanktuarium trwają prace przy wykonaniu toalety oraz modernizacja wjazdu na teren kościelny którego celem jest dodatkowe miejsce parkingowe.

11. Zapraszamy także do naszego parafialnego sklepiku, gdzie są ciekawe książki oraz dewocjonalia.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania dostępnej prasy, takiej jak: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz nasza gazetka parafialna Christus Regnat.

13. We czwartek 29 czerwca przypada Uroczystość św. Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin ks. Piotra, który w tym dniu o godz. 18.00 będzie sprawował Eucharystię we własnej intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Solenizanta.

14. Dziękujemy wszystkim Wam Drodzy za wszelkie składane ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium i Waszą życzliwość wobec nas – kapłanów.

15. Wszystkim Katechetom i Nauczycielom dziękując za trud pracy katechetyczno – pedagogicznej w tym roku szkolnym 2022/23 życzymy dobrego i błogosławionego wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy również bezpiecznego, mądrego wypoczynku przeżywanego z Bogiem.

16. Pozdrawiamy wszystkich korzystających z uroków polskiego Bałtyku, którzy chcecie przeżywać ten czas wakacji i urlopów z Bogiem uczestnicząc w nabożeństwach w naszym Sanktuarium. Solenizantom oraz przeżywającym jubileusze życzymy Bożego pokoju w sercu.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.