14 maja – VI Niedziela Wielkanocna

1. Obchodząc Szóstą Niedzielę Wielkanocną przeżywamy dziś w naszej wspólnocie uroczystość rozpoczęcia życia eucharystycznego poprzez Pierwszą Komunię Świętą naszych dzieci. Niech Pan Jezus poprzez nieustanny rozwój życia duchowego doprowadzi te Dzieci do Nieba. Dla dzieci pierwszokomunijnych Msze święte w białym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

2. W środę, o godz. 18.00 Msza święta także w int. Radia Maryja, TV Trwam, dzieł przy nich powstałych, Ojczyzny, Ojca Świętego i kapłanów naszej Parafii.

3. W czwartek po Mszy Świętej Nabożeństwo Drogi Światła ze świecami.

4. W piątek, o godz. 19.00, w sali św. Jana Pawła II katecheza dla dorosłych. Temat: Sakrament Ołtarza – o Eucharystii.

5. W sobotę, o godz. 9.00 Msza Święta w rycie trydenckim.

6. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Podczas Mszy świętej o godz. 11.30 dzieci kl. IV będą przeżywać I rocznicę rozpoczęcia życia Eucharystycznego. Dla tych dzieci spotkania przygotowujące będą w środę i w piątek o godz. 19.00 w kościele. Spowiedź dla tych dzieci w sobotę od godz. 17.00.

7. Na jubileuszowy kielich jako wotum wdzięczności Bogu za łaski 50 lat istnienia Parafii zebraliśmy dotychczas 7880 zł. Wszystkim, którzy te ofiary złożyli niech dobry Bóg wynagradza. Jeszcze dzisiaj będzie możliwość złożenia ofiary przy drzwiach wejściowych. Kwestę prowadzą Rycerze Zakonu św. Jana Pawła II, Rycerze Chrystusa Króla oraz Członkowie Rady Parafialnej.

8. Drodzy, niech nas nie zabraknie na nabożeństwach Majowych, które w naszym Sanktuarium są od poniedziałku do piątku o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy świętej wieczornej w kościele. W sobotę przy kapliczce o godz. 17.30.

9. Niebawem na drzwiach Sanktuarium, za wiedzą ks. Arcybiskupa oraz Pana Prezydenta pojawią tabliczki informujące, że zorganizowane grupy turystów chcąc zwiedzić nasze Sanktuarium, muszą najpierw to zgłosić. Tak jest w innych zabytkowych kościołach dlatego, że kościół ma swój rytm życia, którego nie mogą zakłócać nagłe wejścia dużych grup, np. podczas nabożeństw.

10. Zachęcamy do skorzystania z naszej parafialnej kawiarenki, która czynna jest w każdą niedzielę od godz. 9.00 do 14.00.

11. Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, jak nasza gazetka parafialna Christus Regnat, Niedziela, Gość czy dla dzieci Mały Gość.

12. Tym spośród Was Drodzy, którzy w tym tygodniu będziecie przeżywać imieniny bądź jubileusze, życzymy pokoju serc i Bożej radości.

13. Drodzy Parafianie i Goście, którzy duchowo lub materialnie wspieracie funkcjonowanie naszego Sanktuarium i nas kapłanów, niech wszystkim Wam Dobry Bóg obficie błogosławi.