21 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa podczas Mszy świętej o godz. 11.30 dzieci kl. IV będą przeżywać I rocznicę Komunii świętej. Natomiast po Mszy świętej o 13.00 będziemy mogli wysłuchać koncertu naszego świnoujskiego chóru Logos pod dyrekcją p. Doroty Naklickiej. Zapraszamy do wysłuchania tegoż koncertu.

2. Trwamy w okresie Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha świętego, którą odprawiamy w ramach nabożeństwa majowego.

3. Nabożeństwa majowe przeżywamy w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 oraz w niedziele po Mszy Świętej wieczornej, a przy kapliczce w sobotę o godz. 17.30.

4. Na jubileuszowy kielich dla naszego Sanktuarium zebraliśmy potrzebną kwotę. Wszystkim Wam Drodzy, którzy czujecie tę bardzo ważną inicjatywę i złożyliście na ten cel ofiary niech Chrystus Król obficie błogosławi.

5. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 ks. biskup Henryk Wejman udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii oraz Parafii garnizonowej pw. Bł. Władysława Miegonia. Zapraszamy do udziału w modlitwie za naszą młodzież.

6. Również z sobotę podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy wielbić Boga śpiewem, który poprowadzi zespół Morze Miłosierdzia.

7. W najbliższą niedzielę natomiast przypada dokładnie 50 rocznica powstania naszej Parafii. Miało to miejsce 28 maja 1973 roku. Dokument podpisany jest przez bpa Strobę. Z tej racji Msza Święta dziękczynna będzie o godz. 11.30. Będzie jej przewodniczył ks. Artur, który przez całą niedzielę będzie głosił Słowo Boże oraz kwestował na posługę w Parafii na Syberii, gdzie posługuje w trudnych warunkach. Jeżeli wykonawcy zdążą wykonać zamówiony kielich, to będzie on też przyniesiony w darach ofiarnych.

8. Zapraszamy do naszego kina na kolejny film. W Uroczystość Bożego Ciała – 8 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się projekcja filmu o błogosławionym Carlo Acutisie, włoskim nastolatku, który m.in. na komputerze opracował około katalog 150 cudów eucharystycznych. Dlatego data projekcji nie jest wybrana przypadkowo. Bilety w cenie 10 zł a zapisy u p. Jadzi w sklepiku.

9. W poniedziałek po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej do Domu Parafialnego. Członkowie Rady są zobowiązani przychodzić na spotkania, ale też na takie spotkanie może przyjść każdy, kto chce czy być słuchaczem lub ma jakąś inicjatywę czy sprawę omówienia. Dlatego każde spotkanie będzie wcześniej ogłaszane.

10. W czwartek, 25 maja, po mszy św. wieczornej Rycerze św. Jana Pawła II będą kwestować na Fundację Małych Stópek, która opiekuje się dziećmi uratowanymi od aborcji.

11. Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy w tym tygodniu będzie obchodzić imieniny lub jubileusze i życzymy Wam Drodzy Parafianie oraz Goście pokoju serc i radości Ducha Świętego na co dzień.

12. Wszystkim Wam Drodzy za hojność serc na potrzeby funkcjonowania naszego Sanktuarium dziękując życzmy Bożego błogosławieństwa.