28 maja – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dla naszej wspólnoty parafialnej to rocznica ustanowienia naszej Parafii pw. Chrystusa Króla. Miało to miejsce 28 maja 1973 roku. Akt erygowania Parafii podpisał J. E. ks. abp Jerzy Stroba. W związku z tym prosimy, aby po Mszy Świętej zabrać przy drzwiach wejściowych okolicznościowy obrazek upamiętniający nasz jubileusz.
Msza święta dziękczynna będzie o godz. 11.30, a będzie Jej przewodniczył ks. Prałat Kazimierz Sasadeusz, który jako Proboszcz urząd ten sprawował w naszej wspólnocie najdłużej bo 27 lat. Podczas tej Mszy Świętej dziękczynnej zostanie w darach złożony pamiątkowy kielich, który po Mszy Świętej można będzie zobaczyć. Raz jeszcze wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten kielich niech Bóg błogosławi.
Trwajmy przez ten rok w dziękczynieniu Bogu za łaski tych 50 lat.

2. W tym szczególnym dniu gościmy też o. Artura Wilczek ze zgromadzenia Redemptorystów, który posługuje na dalekiej i mroźnej Syberii. O. Artur głosząc Słowo Boże dzieli się świadectwem swojej wiary i posługi. Po Mszy Świętej można też wspomóc o. Artura ofiarą do puszki.

3. Nabożeństwa majowe do środy o godz. 17.15. Od czwartku zaczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą w kościele od poniedziałku do piątku o 17.15, a w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej, natomiast w sobotę przy kapliczce Serca Pana Jezusa.

4. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszy Czwartek szczególna modlitwa w intencji o powołania do stanu kapłańskiego oraz o świętość dla powołanych. W Pierwszy Piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00 jako wynagradzająca za nasze grzechy, a po niej Droga Krzyżowa. Adoracja całonocna z Pierwszego Piątku na Pierwszą Sobotę rozpocznie się po Mszy Świętej wieczornej i potrwa do porannej Mszy Świętej. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii na konkretne godziny. W Pierwszą Sobotę zachęcamy do odprawiania nabożeństwa Pierwszych Sobót miesiąca. Z tej racji Różaniec wieczorny oraz medytacja różańcowa jako elementy tego nabożeństwa.

5. W sobotę w Parafii pw. NMP Gwiazdy Morza Mszą Świętą o godz. 7.00 rozpocznie się męski Różaniec. Zapraszamy zatem mężczyzn do udziału.

6. W sobotę o godz. 12.00 Msza Święta dla osób udzielających się w Caritas naszego Dekanatu, którą będzie sprawował ks. Piotr Ogórski, wicedyrektor Caritas naszej Diecezji.

7. Przypominamy o specjalnym seansie filmu o błogosławionym Carlo Acutisie, który odbędzie się w naszym kinie 8 czerwca o godz. 19.00. Cena promocyjna biletu to 10 zł, a zgłoszenia na seans przyjmowane są u p. Jadzi w sklepiku parafialnym.

8. Serdecznie pozdrawiamy Wszystkich Was Drodzy Parafianie oraz Goście dla których ten tydzień będzie czasem przeżywania imienin bądź jubileuszy. Niech Pan rozpromieni nad Wami Swoje Oblicze i niech Wam błogosławi.

9. Z serca też wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście dziękujemy za wszelkie ofiary na funkcjonowanie naszego Sanktuarium.