15 kwietnia 2018 – III Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny. Ten czas ma nam uświadomić, że Pismo święte jest prawdziwym Słowem Bożym. Chrześcijanin nie powinien unikać kontaktu z Księgą Życia.

2. Moment śmierci jest ostatecznym wyborem wieczności. Toczy się wtedy ogromna walka o dusze zarówno przez Pana Boga jak i diabła. Konieczna jest modlitwa za konających aby pomóc w zbawieniu. Z tylu kościoła jest
s. Albertynka – Grażyna, która zapisuje osoby chętne na taką modlitwę raz
w miesiącu o dowolnej godzinie doby. Ta modlitwa bowiem trwa nieustannie. Tel. do s. Grażyny 515048490. Zachęcajmy też innych do takiej modlitwy.

2. Próby przebiegu uroczystości I Komunii świętej w środę o godz. 16:15 oraz w sobotę o godz. 10:00.

3. Dzieci i Osoby, które zabrały na początku Wielkiego Postu skarbonki na jałmużnę prosimy o przyniesienie ich do kościoła.

4. Zachęcamy do odwiedzenia kawiarenki i biblioteki parafialnej w sali św. Jana Pawła II, a także sklepiku, gdzie można nabyć dewocjonalia oraz ciekawe książki o tematyce religijnej.

5. W naszej parafii dostępna prasa katolicka: gazetka parafialna Christus Regnat, a także Niedziela, Gość Niedzielny. W Gościu polecamy szczególnie felietony Franciszka Kucharczaka oraz historię lekarza, który postanowił nieść pomoc małżeństwom mającym problem z płodnością, poprzez metody zgodne z nauczaniem Kościoła.

6. Pielgrzymka do Fatimy, Lourdes, Santiago de Compostela i La Salette organizowana jest przez biuro podróży z Nowogardu w dniach: 23.06-08.07.2018 oraz 08-23.09.2018r. Cena: 3395zł. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary na funkcjonowanie parafii, prowadzone remonty i dla ubogich. W ubiegłą niedzielę zebrano 1930 zł na potrzeby Caritas. Bóg zapłać!

8. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitych łask Bożych.
SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Bogusław Gurgul – proboscz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *