22 kwietnia 2018 – IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych do służby w Kościele oraz o nowe, liczne, a nade wszystko święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i katechetyczne.

2. Jutro, 23 kwietnia przeżywać będziemy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Zachęcamy do udziału w Eucharystii oraz do modlitwy w intencji Ojczyzny. Natomiast w czwartek, 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty.

3. Próby przebiegu uroczystości I Komunii świętej w środę o godz. 16:15 oraz w sobotę o godz. 10:00.

4. Pielgrzymka do Meksyku wraz z uczestnictwem w uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej w Guadelupe będzie miała miejsce na przełomie listopada i grudnia. Osoby zainteresowane prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł w zakrystii.

5. Drodzy! Planując godzinę Mszy Świętej planujmy tak, aby nie przychodzić na ostatnią chwilę, a tym bardziej, aby się spóźniać. Spóźnianie jest nieuszanowaniem Pana Boga. Pomyślmy jak czujemy się, gdy ktoś się spóźnia na zaplanowaną godzinę urodzin, imienin. Kiedy mamy jechać gdzieś pociągiem czy autobusem
o godzinie np. 10.00 to czy przyjdziemy o 10.05? Przychodzimy wcześniej. Wchodzenie podczas rozpoczętej Mszy Świętej przeszkadza tym którzy uczestniczą od początku i z tego powinniśmy się też spowiadać. O tym dlaczego powinniśmy przychodzić kilka minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej można poczytać w naszej gazetce parafialnej.

6. Zachęcamy do odwiedzenia kawiarenki i biblioteki parafialnej w sali św. Jana Pawła II, a także sklepiku, gdzie można nabyć dewocjonalia oraz ciekawe książki o tematyce religijnej.

7. W naszej parafii dostępna prasa katolicka to gazetka parafialna Christus Regnat, a także Niedziela, Gość Niedzielny. W Gościu jako dodatek najnowsza adhortacja papieża Franciszka Gaudete et exsultate mówiąca o dążeniu do świętości.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz parafii i prowadzonych remontów. Mówimy Bóg zapłać za wszelką życzliwość i zaangażowanie w życie naszej Wspólnoty.

9. Niech Bóg błogosławi Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *