29 kwietnia 2018 r. – V Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. We wtorek rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.15. W każdą sobotę nabożeństwo będzie przy kapliczce Matki Bożej na zewnątrz.

2. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte według porządku niedzielnego. W tym dniu przeżywamy też Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3. Maja, stąd Msza Święta o godz. 10.00 będzie sprawowana w intencji Ojczyzny z udziałem władz naszego miasta, Orkiestry Marynarki Wojennej oraz pocztów sztandarowych. Po Eucharystii uroczystości na Placu Słowiańskim.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. We czwartek od 23.00 do 24.00 zapraszamy na Godzinę Świętą, w piątek Msze Święte o godz. 7.00, 7.30, 9.00 (wynagradzająca za nasze grzechy) oraz po południu o 17.00 i 18.00. W sobotę po Mszy porannej odwiedzimy chorych w domach. Zachęcamy też do odprawiania nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, by wynagradzać za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, stąd też po Eucharystii wieczornej będzie Różaniec i czytanka maryjna.

4. W niedzielę, 6 maja, po Mszy o 17.00 spotkanie dla członków Żywego Różańca w sali św. Jana Pawła II.

5. Wyjazd na Spotkanie Młodych Lednica 2000 będzie miał miejsce 1/2.06 – 2/3.06.2018. Lednica to piękny czas modlitwy i wielkie święto młodzieży. Więcej informacji i zapisy u ks. Pawła.

6. Pielgrzymka do Meksyku wraz z uczestnictwem w uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej w Guadelupe będzie miała miejsce na przełomie listopada i grudnia. Osoby zainteresowane prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 500 zł. w zakrystii.

7. Parafia pw. NMP Gwiazdy Morza organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie oraz do Kamienia Pomorskiego, Cerkwicy i Pustkowa w dniu 19.05.2018 r. Koszt to 40 zł (w tym posiłek).

8. Zachęcamy do odwiedzania naszego sklepiku parafialnego. Wśród nowości: „Katechizm Katolicki” kard. Gasparri’ego oraz książka Abpa Fultona J. Sheena „Warto żyć”.

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii i świątyni.

10. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitych łask od Pana.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *