8 kwietnia 2018 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiejsza niedziela zwana Białą Niedzielą kończy Oktawę Wielkanocy. Jest ona Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy
z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie. Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15:00.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Caritas, z przeznaczeniem m.in. na budowę Centrum Rehabilitacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie.

3. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dziś po Mszy Świętej o godz. 17:00 w sali św. Jana Pawła II.

4. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00, 7.30, i 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. We wtorek – 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

6. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych w środę o 16:15.

7. W każdy piątek o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy adorację eucharystyczną trwającą do Mszy Świętej wieczornej. Zakończeniem są modlitwy do Krwi Pana Jezusa, dlatego szczególnie zapraszamy czcicieli Krwi Pana Jezusa. W każdą sobotę natomiast adoracja eucharystyczna po Mszy Świętej wieczornej kończąca się Apelem Jasnogórskim.

8. Wyjazd na Marsz dla Życia 15 kwietnia. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym radosnym, barwnym orszaku obrońców życia, a jednocześnie dania świadectwa wiary i wierności Bożym wartościom.

9. Dzieci i Osoby które zabrały na początku Wielkiego Postu skarbonki na jałmużnę prosimy o przyniesienie ich do kościoła.

10. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

11. Zachęcamy do odwiedzenia kawiarenki i biblioteki parafialnej w sali św. Jana Pawła II, a także sklepiku.

12. Dziękujemy za wszelkie ofiary na parafię oraz prowadzone remonty.

13. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *