15 lipca 2018 r. – XV Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W ubiegłą niedzielę o. Jan w ramach kwesty na posługę na Ukrainie otrzymał od Was 11 150 zł. Niech Bóg za tę hojność wynagrodzi. Dziś posługę Słowa pełni ks. Karol Łabęda przybliżając nam ideę pielgrzymowania na Jasną Górę. Natomiast w przyszłą niedzielę dzielić się będą swym świadectwem Siostry Katarzynki, które prowadzą na Mazurach dom dla dziewcząt i kobiet zniewolonych zwłaszcza narkotykami.

2. Dziś podczas Eucharystii o 11:30 poświęcenie kaplicy Matki Bożej Szkaplerznej oraz możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego, a w poniedziałek wspomnienie właśnie Matki Bożej z Góry Karmel (Szkaplerznej). Osoby noszące szkaplerz mogą w tym dniu otrzymać odpust pod zwykłymi warunkami.

3. Dziś o 16.30 Litania i Koronka do Najświętszej Krwi Pana Jezusa, we czwartek o 17.30 Koronka do Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z Litanią do Krwi Pana Jezusa o powołania, w piątek od 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczynamy czas adoracji trwający do Mszy Świętej wieczornej. Adoracja w naszym kościele jest też w sobotę po Eucharystii wieczornej do godz.21.00.

4. XX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Świnoujskie Wieczory Organowe w piątki o godz. 19:00. Zapraszamy do udziału. Bilety do nabycia przed koncertem.

5. Zapraszamy do czytania i nabywania prasy katolickiej, szczególnie naszej gazetki Christus Regnat oraz do odwiedzenia sklepiku parafialnego, a także kawiarenki i biblioteki w sali św. Jana Pawła II.

6. Tak jak widzimy ściany naszego kościoła dzięki Bogu i ofiarności Waszej zostały po kilkunastu miesiącach prac remontowych pomalowane. Jeszcze trzeba będzie położyć cokoliki przy podłodze wzdłuż ścian kościoła. Tym samym wnętrze mamy prawie skończone. Mówimy prawie, bo w planie jest jeszcze wykonanie nowego ołtarza głównego z obrazem Chrystusa Króla oraz wykonanie ławek. To plany może na przyszły rok, ponieważ trwają jeszcze prace na wieży kościoła, a następnie prace zabezpieczające przed robakiem i pożarem strychu kościoła. Wszystkim za wszelkie ofiary czy w kopertach czy w inny sposób składamy serdeczne Bóg zapłać!

7. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy obfitych łask od Pana.

Szczęść Boże!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *