15 marca – III Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

  1. Osoby chętne do włączenia się w śpiew podczas Triduum Paschalnego zapraszamy w poniedziałek na g. 17:45 w salce na plebanii.
  2. W czwartek, 19.03. będziemy przeżywać Uroczystość św. Józefa. Msze Święte jak w dzień powszedni. Zapraszamy do uczczenia tego Świętego, który odegrał tak wielką rolę w historii zbawienia.
  3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o 10:00 i po Mszy wieczornej – dla dorosłych i młodzieży, a dla dzieci o 16:15. W niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50.
  4. W najbliższych dniach będziemy dostępni w konfesjonale już od 16:00. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i sakramentów świętych w ogóle. Są one duchowym lekarstwem i to do nich zawsze ludzie wierzący uciekali się w burzliwych momentach dziejów. Jeśli chodzi o wodę święconą, to to, co możemy zrobić to ją codziennie wymieniać w kropielnicach, co ma miejsce. Znak pokoju przekazujemy sobie poprzez skłon głowy, a nie podanie ręki. Wynika to nie z lęku przed epidemią, lecz z przepisu liturgicznego i tego, że w tym momencie mamy się skupić na słowach Baranku Boży i łamaniu Hostii świętej. Stąd śpiew Baranku Boży i łamanie Hostii będą po chwili ciszy, aż wszyscy przekażą sobie znak pokoju.
  5. Już teraz zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się Msza Świętą w naszym kościele 27.03.2020 o g. 19:00. Jest to nocne kroczenie przez około 40 km, któremu towarzyszy modlitwa, rozważanie Męki Pańskiej. Będą dwie trasy: w kierunku Międzyzdrojów (38 km) oraz przez niemiecką część wyspy Uznam (41 km). Więcej informacji oraz możliwość pobrania mapy i śladu GPS na stronie: www.edk.org.pl
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabywać dekoracje i kartki wielkanocne, z których dochód przeznaczony jest na Caritas. W sobotę w Polo Markecie przedświąteczna zbiórka żywności dla osób ubogich. Pamiętajmy, że jałmużna jest jedną z praktyk intensyfikujących przeżywanie Wielkiego Postu!
  7. Dziękujemy za ofiary na rzecz Kościoła oraz wszelką życzliwość.
  8. Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *