22 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia

Autor:

 1. Przypominamy, że w związku z rozporządzeniem Premiera RP w kościele może znajdować się tylko 50 osób. Ewentualne „dodatkowe” osoby będą grupowane na zewnątrz i w Sali św. Jana Pawła II.
 2. Osoby chętne do włączenia się w śpiew podczas Triduum Paschalnego zapraszamy w poniedziałek na g. 17:45 w salce na plebanii.
 3. Katechezy dla dzieci pierwszokomunijnych oraz kandydatów do bierzmowania są zawieszone do odwołania w związku z pandemią.
 4. W środę, 25.03. będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte jak w dzień powszedni. W tym dniu będzie możliwość złożenia przyrzeczenia duchowej adopcji. Jest to zobowiązanie do codziennej modlitwy przez dziewięć miesięcy za dziecko, którego imię zna tylko Bóg, które jest zagrożone aborcją. Przyrzeczenie duchowej adopcji dokona się wspólnie po Mszy Świętej wieczornej. Materiały na ten temat są wyłożone z tyłu kościoła, ponadto wiele informacji na ten temat można znaleźć w Internecie.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa w piątek o 10:00 , 16:15 i po Mszy wieczornej. W niedziele Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50.
 6. Na razie do soboty po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy z możliwością leżenia krzyżem (kto ma potrzebę takiej modlitwy niech weźmie ze sobą karimatę), a od 19:00 do 20:00 Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, litania do Serca Jezusowego, błogosławieństwo i Apel Jasnogórski. Intencjami tej modlitwy są pokuta, prośba o nawrócenie nas i całego świata, a szczególnie zatwardziałych grzeszników, by nie poszli na potępienie oraz o ustanie pandemii.
 7. Czas pokuty niech będzie dla nas zachętą do spowiedzi, nawet generalnej lub rozmowy duchowej u któregokolwiek kapłana. Księża choć mają pewne obowiązki szkolne, mają teraz więcej czasu do dyspozycji.
 8. Ekstremalna Droga krzyżowa jako nocna pielgrzymka wyznaczoną trasą została przez organizatorów odwołana w związku z pandemią. Wprawdzie jest to samotne kroczenie, EDK nie jest imprezą masową, ale tak długi dystans może powodować kontuzje. Organizatorzy, by nie dokładać pracy medykom w tym trudnym czasie rezygnują z fizycznego przebycia trasy na rzecz duchowego kroczenia. Zachęcamy więc, by w najbliższy piątek przeżyć drogę krzyżową i rozmyślanie o Męce Pańskiej podczas wieczornego spaceru, indywidualnego nocnego czuwania w domu lub w naszej świątyni, która w ten piątkowy wieczór będzie otwarta do 22:00. Na stronie www.edk.org.pl jest wiele materiałów do pobrania
 9. W sklepiku i obok sklepiku są do wzięcia (bez ofiary) kropielniczki na wodę święconą do zawieszenia w przedpokoju. Zachęcamy, by zaczynać dzień od Znaku Krzyża, posługując się wodą święconą oraz by czynić to przy wychodzeniu z domu. Jest to najprostsza forma odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i jakby zaproszenie Pana Boga do mojej codzienności, szczególnie na duchową walkę. W kościele będą też dostępne sól i i woda egzorcyzmowane.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, by pogłębić swoją wiedzę religijną, szczególnie w Wielkim Poście. Z powodu zagrożenia epidemicznego Gość niedzielny w wersji papierowej nie będzie na razie dostępny. Zachęcamy do bezpłatnego korzystania z serwisów internetowych katolickich mediów.
 11. Dziękujemy za życzliwość, zaangażowanie i wszelkie ofiary.
 12. Solenizantom i Jubilatom życzymy doświadczenia Bożej miłości!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *