16 czerwca – Jedenasta niedziela zwykła

1. Przeżywana dziś XI Niedziela w ciągu roku to dla dzieci i młodzieży ostatnia niedziela w roku szkolnym. Z tej racji Msza Święta dziękczynna za cały rok szkolny będzie w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, katechetów i rodziców, aby podziękować Panu Bogu za ten rok formacji dzieci i młodzieży, i prosić o szczęśliwe wakacje.

2. W ubiegłą niedzielę o. Artur, który posługuje na Syberii, podczas kwesty przykościelnej na potrzeby Parafii w Kemerowo na Syberii zebrał 23 tys. zł. W imieniu własnym oraz o. Artura dziękuję Wam Drodzy za ten wyraz Waszej wiary. Niech Pan Bóg wynagradza Wam tę hojność serc.

3. Nabożeństwa czerwcowe w naszym Sanktuarium są od niedzieli do czwartku po Mszy Świętej wieczornej a w piątek o 16.15 w Sanktuarium, natomiast w sobotę o 16.30 przy kapliczce Serca Pana Jezusa.

4. Od 5 do 13 listopada jest możliwość dołączenia się do pielgrzymki do Libanu. Koszt to 2350 zł oraz 700 dolarów. Gdyby ktoś był zainteresowany, to prosimy kontaktować się z ks. proboszczem.

5. Drodzy Liturgia ma swoje normy i są ustalone postawy i gesty, które mają na celu jednolitość i jedność. Z tej racji prosimy, aby kiedy jest postawa stojąca, to stoimy, jeżeli klęcząca to klęczymy itd. Oczywiście, jeśli ktoś ma problemy zdrowotne, to może cały czas siedzieć, ale jeżeli takich problemów zdrowotnych nie ma, to niech nie będzie rozbieżności, że ktoś przyjmuję różną postawę. Takie zachowania przeszkadzają i rozpraszają. I można przez to popełniać grzech cudzy.

6. Wszystkim Wam Drodzy niech Miłosierny Bóg wynagradza za wszelkie ofiary, które składacie na potrzeby i funkcjonowanie naszego Sanktuarium.

7. Prosimy Solenizantów i Jubilatów o przyjęcie naszych serdecznych życzeń; Bożego błogosławieństwa na każdy dzień Waszego życia i wszystkie sprawy, które podejmujecie.

SZCZĘŚĆ BOŻE!