23 czerwca – Dwunasta niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywana dziś XII Niedziela w ciągu roku to jednocześnie pierwsza Niedziela Wakacji dla wszystkich związanych ze szkolnictwem. Niech Pan Bóg da wszystkim szczęśliwy i bezpieczny czas odpoczynku, ale też niech nie będzie to czas odpoczynku bez Pana Boga. Pan Bóg na pewno nikomu nie zakłóci odpoczynku ale chce sprawić by ten czas był głęboki, mądry, godziwy
i bezpieczny.

2. Jutro o godz. 18.45 w sali Św. Jana Pawła II spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających z pielgrzymką w sobotę do Gietrzwałdu.

3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej Rycerze Zakonu Św. Jana Pawła II będą kwestować na Fundację Małych Stópek.

4. We wtorek o godz. 18.45 na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.

5. W sobotę adoracja wieczorna z towarzyszeniem zespołu Morze Miłosierdzia.

6. W najbliższą niedzielę będziemy gościć siostrę Katarzynę ze Zgromadzenia Uczennic Krzyża, która da świadectwo pracy z osobami niepełnosprawnymi, a po Mszach Świętych siostry będą kwestować na rekolekcje dla tychże osób.

7. Nabożeństwa Czerwcowe od niedzieli do czwartku po Mszy Świętej wieczornej, w piątek o 16.15 w Sanktuarium, a w sobotę o 16.30 przy kapliczce Serca Pana Jezusa.

8. Przypominamy o jednolitych postawach liturgicznych podczas Mszy Świętych, aby nie wprowadzać swoich paraliturgii i przez to nie rozpraszać innych wiernych.

9. Adoracja Eucharystyczna w naszym Sanktuarium od poniedziałku do czwartku po Mszy Świętej wieczornej do 18.30, we czwartek także Godzina Święta od 23.00 do 24.00, w piątek adoracja od 15.00 do Mszy Świętej wieczornej, w sobotę po Mszy Świętej wieczornej do 20.00 oraz w niedzielę po Mszy Świętej wieczornej do 19.00.

10. Prosimy o to, by zakładać godny strój w kościele, co jest też wyrazem naszej wiary. Kobiety powinny mieć zakryte ramiona i spódnice czy sukienki przynajmniej do kolan, a nie leginsy czy krótkie spodenki a mężczyźni długie spodnie i przynajmniej koszula z krótkim rękawem. Strojem swoim pokazujemy też to czy szanujemy Tego z Kim się spotykamy.

11. Przypominamy o pielgrzymce do Libanu w listopadzie tego roku. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

12. Jak widzimy zostały zamontowane pozostałe gabloty na wota. Zostały zapłacone dwie gabloty. Niech Pan Bóg Rodzinie która zasponsorowała jedną gablotę wynagradza. Jednocześnie zachęcamy do składania wotów, czyli wyrazów wdzięczności Bogu za otrzymane łaski.

12. Widzimy co dzieje się z naszymi dziećmi i młodzieżą, i mówimy o tym zagrożeniu z obawą, i troską. Może zamiast tyle mówić i narzekać włączmy się w Różaniec Rodziców za dzieci nasze, a Maryja pomoże z pewnością im odnaleźć drogę do Jezusa. Osoby, które chcą się włączyć w to dzieło zapraszamy do zakrystii by się zapisać. Zadaniem jest odmawiać dziennie dziesiątek Różańca.

13. Niech Wszystkim Wam Drodzy za składane ofiary na funkcjonowanie
i rozwój naszego Sanktuarium Pan Bóg hojnie błogosławi.

14. Prosimy aby Solenizanci oraz Jubilaci tego tygodnia przyjęli nasze serdeczne życzenia; zdrowia duszy i ciała. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszego Miasta i Bałtyku a uczestniczącym w tej Eucharystii życzymy bezpiecznego i godziwego odpoczynku.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.