16 października – XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś przeżywamy kolejny dzień Papieski, który jest żywym pomnikiem życia św. Jana Pawła II. Celem tego dnia jest też zbiórka na rzecz kształcenia młodego pokolenia z ubogich Rodzin i środowisk. Ofiary te można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

2. Artur w ubiegłą niedzielę na posługę kapłańską, którą podejmuje na Syberii zebrał 17 tysięcy zł. To największa kwota podczas naszych kwest. Niech za tę hojność Waszych serc, która jest wyrazem Waszej wiary, Pan Bóg Wam obficie wynagrodzi.

3. Przy wyjściu z kościoła są przygotowane kartki na nabożeństwa wypominkowe. Jak co roku są podane daty, tak abyście znając datę mogli uczestniczyć w tej modlitwie. Prosimy, aby imiona i nazwiska Zmarłych wypisywać w mianowniku np. Józef jako mężczyzna a Józefa jako kobieta, Jan, Janina, Kazimierz, Kazimiera itd. To ułatwi nam w prawidłowym odczytaniu podanych zmarłych.

4. Przypominamy oraz zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Także Tych z Was którzy macie opory przed tym tak bardzo ważnym nabożeństwem, by realizować wołanie Mary i z Fatimy: „odmawiajcie codzienne różaniec!” To nabożeństwo jest w naszym Sanktuarium od poniedziałku do piątku o 17.15, natomiast w sobotę i niedziele po Mszy Świętej wieczornej. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorek, Środę i czwartek. Udział w tym nabożeństwie jest też formą przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. Informujemy Drodzy Parafianie, że w Środę nasz Dom Parafialny opuściła ostatnia Rodzina ukraińska i przeprowadziła się do wynajętego mieszkania w Świnoujściu, podobnie jak i dwie inne. Jedna Rodzina wróciła na Ukrainę, jedna do Niemiec.
Pragniemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób niosły pomoc tym osobom serdecznie podziękować. Ta pomoc trwała osiem miesięcy i miło było usłyszeć, że wyjeżdżają z domu. Tak dobrze czuły się te osoby pośród nas.

6. Niech Dobry Bóg wynagradza Wam Drodzy Parafianie i Goście za składane ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii.

7. Jubilatom oraz Solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia Bożej Miłości.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.