9 października – XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dzisiaj w kościele parafialno-seminaryjnym w Ołtarzewie kleryk Michał przyjmuje święcenia kapłańskie w stopni diakonatu. Otoczmy Michała dziś szczególnie modlitwą, by był swiętym kapłanem.

2. Gościmy w dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie ks. Artura, który na co dzień posługuje jako kapłan na Syberii w trudnych warunkach pod wieloma względami w tym trudnym czasie. Po Każdej Mszy świętej ofiara do puszki będziemy mogli Jego ofiarną posługę wesprzeć.

3. Podczas Mszy świętej o godz.11.30 dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczną życie eucharystyczne przystępując do I spowiedzi i Komunii świętej będą przeżywać poświęcenie Różańców.

4. W najbliższy Wtorek o godz. 18.00 Msza święta również w int. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej śmierci i następnie spotkanie w Sali św. Jana Pawła II.

5. W Środę o godz. 18.00 Msza święta także w int. Rycerzy zakonu św. Jana Pawła II oraz po Mszy świętej spotkanie formacyjne w sali rycerskiej.

6. W najbliższą Niedzielę będziemy przeżywać kolejny dzień papieski, Ofiara do puszki możemy wesprzeć Fundacje Nowe Tysiąclecie której celem jest wspomóc w edukacji dzieci i młodzież z ubogich terenów oraz ich rodziny.

7. Przypominamy o nabożeństwach Różańcowych, jak też na nie gorąco zapraszamy. Te nabożeństwa od poniedziałku do piątku są o godz. 17.15, natomiast w soboty i niedziele po Mszy Świętej wieczornej. Dzieci kl. III zapraszamy trzykrotnie, czyli we wtorek, środę i czwartek. Dzieci kl. II i kandydatów do bierzmowania przynajmniej dwukrotnie w tygodniu. Zachęcamy też Rodziców i Dziadków, aby włączyć się do powstałej w naszej Parafii Róży różańcowej, gdzie w intencji naszych dzieci odmawiamy codziennie jeden dziesiątek Różańca Świętego.

8. Od najbliżej niedzieli będzie możliwość zabrać kartki na tegoroczne nabożeństwa wypominkowe.

9. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Was Drodzy, którzy w tym tygodniu będziemy przeżywać swoje imieniny bądź jubileusze. Niech Pan rozpromieni nad Wami swoje oblicze i niech Wam błogosławi.

10. Wyrazy serdecznej wdzięczności składamy Wam Drodzy Parafianie i Goście za składane ofiary na funkcjonowanie naszego Sanktuarium i planowane inwestycje.

11. Z wiarą przyjmijmy Boże błogosławieństwo na ten nowy tydzień który Pan Bóg nam daje, chcąc nam w każdej chwili i miejscu tego czasu towarzyszyć. Szczęść Boże!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.