2 października – XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Miesiąc październik to szczególnie czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o 17.15 a w soboty i niedziele po wieczornej eucharystii. Dzieci kl. III prosimy o udział we wtorek, środę i czwartek lub ewentualnie w inny dzień tygodnia (minimum trzykrotnie w każdym tygodniu). Dzieci kl. II szkoły podstawowej oraz przygotowujący się do sakramentu bierzmowania prosimy by uczestniczyli dwukrotnie w każdym tygodniu.

2. W związku z miesiącem różańcowym jest propozycja powstania Różańca Rodziców za dzieci. Chętnych Rodziców zapraszamy na spotkanie we czwartek w sali św. Jana Pawła II. Zadaniem będzie odmawiać codziennie dziesiątek Różańca świętego za dzieci wspólnie z innymi Rodzicami. Nie tylko warto, ale trzeba podjąć nam ten trud modlitwy by chronić nasze dzieci przed moralnym i duchowym niszczeniem.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Po Mszy Świętej w sali Św. Jana Pawła II spotkanie i zawiązanie Rady Parafialnej. Osoby które chcą się włączyć do tej pracy serdecznie zapraszamy.

4. W środę o godz. 18.00 Msza święta w intencjach Żywego Różańca, a po Mszy Świętej spotkanie w sali św. Jana Pawła II. Również w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Chrystusa Króla w sali Rycerskiej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pragniemy od tego pierwszego piątku miesiąca, aby dzieci kl. IV odprawiły sobie nabożeństwo Dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Tą praktykę mogą odprawić też dzieci z innych klas czy dorośli. Wszyscy którzy do tego nabożeństwa przystąpią otrzymają od księdza w konfesjonale specjalną książeczkę, gdzie będą kolejne wpisy i to będzie pamiątka tego nabożeństwa. Do istoty tego nabożeństwa należy przystąpienie do Komunii świętej w tym dniu. Spowiedź święta może być wcześniej. I zarówno spowiedź jak i Komunią święta mają być przeżyte jako wynagrodzenie Sercu Pana Jezusa za grzechy. W związku też z pierwszym piątkiem miesiąca odwiedzimy chorych w domach. Prosimy też o zgłaszanie chorych, leżących w domach, byśmy mogli przyjść z posługą.

6. Możliwość spowiedzi świętej podczas Mszy świętych o 7.00 i 18.00 oraz podczas adoracji w piątek od 15 00 do 19.00.

7. W sobotę na plebanii spotkanie grupy „Przystań”.

8. W najbliższą Niedzielę będziemy jeszcze gościć w naszej Parafii ks. Artura, który pracuje na Syberii. Będzie głosił Słowo Boże oraz podzieli się tym jak wygląda Jego praca w tych trudnych terenach i trudnych czasach. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość wesprzeć Jego posługę, a przez to też stać się misjonarzem i realizować misyjne dzieło Kościoła.

9. Gorąco pozdrawiamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia prosząc Dobrego Boga by Was otaczał swoją Ojcowską Miłością.

10. Wszystkim Wam Drodzy za Wasze wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.