17 lipca – XVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Gościmy ks. Marka Zołoteńkiego, który głosi dziś Słowo oraz będzie zbierał ofiary po Mszy Świętej na budowę kościoła w Wałbrzychu, gdzie jest proboszczem.
 2. Dziś też o 19:00 będzie katecheza i koncert organowy w wykonaniu ks. Mateusza Szerwińskiego, który jest odpowiedzialny za muzykę liturgiczną w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Po koncercie można będzie nabyć jego płyty.
 3. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorki po porannej Mszy do 9:00, w czwartek po wieczornej Mszy do 19:20, a w sobotę od 11:00 do 12:00. W pilnych sprawach można zadzwonić na numer telefonu parafialnego lub zgłosić się do kapłana po Eucharystii.
 4. Miesiąc lipiec to czas czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Stosowna litania i koronka w piątki na zakończenie adoracji – o 17:30 oraz w niedziele na rozpoczęcie adoracji po wieczornej Eucharystii.
 5. Przypominamy, że kościół jest miejscem sakralnym. Prosimy, także podczas zwiedzania o zachowanie ciszy i skupienia. Pamiętajmy również o godnym stroju. Inaczej ubieramy się na plażę, inaczej do świątyni. Kobiety powinny mieć zakryte ramiona, spódnicę przynajmniej do kolan, mężczyźni koszulę i długie spodnie, a na nogach odpowiednie obuwie, a więc nie klapki.
 6. Z kalendarza liturgicznego: w piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę św. Brygidy, patronki Europy.
 7. Za tydzień będzie u nas ks. Daniel Majchrzak, który opowie o Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Będzie można wesprzeć materialnie dzieło pielgrzymki oraz zostawić ks. Danielowi swoją intencję, którą pielgrzymi będą omadlać w drodze.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy też gościć duet muzyczny Maja i Matan. Po każdej Mszy Świętej będzie możliwość nabycia ich płyty.
 9. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas zaprasza na poczęstunek w niedzielę, 24.07 od 9:00 do 15:00. Zapraszamy również do kawiarenki pararfialnej.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary i życzliwość. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie!
 11. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych. Pozdrawiamy naszych Parafian i Gości!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.