18 lipca – XVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

  1. Gościmy kleryków Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, którzy podzielą się z nami swoim świadectwem. Będzie można również wesprzeć seminarium materialnie.
  2. Do 21 lipca trwać będą Misje u stóp Krzyża. Po każdej Mszy Świętej będziemy udzielać indywidualnego błogosławieństwa Relikwią Krzyża Świętego. Zapraszamy do trwania w ciszy u stóp tegoż Krzyża, aby zwyczajnie trwać i uczyć się Mądrości z Krzyża płynącej. Pożegnanie Krzyża będzie 21 lipca o godz. 15.oo Koronką do Bożego Miłosierdzia i Litanią do Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału.
  3. Miesiąc lipiec to czas czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Stosowna litania i koronka w piątki na zakończenie adoracji – o 17:30 oraz w niedziele na rozpoczęcie adoracji po wieczornej Eucharystii.
  4. Przypominamy, że kościół jest miejscem sakralnym. Prosimy, także podczas zwiedzania o zachowanie ciszy i skupienia. Pamiętajmy również o godnym stroju. Inaczej ubieramy się na plażę, inaczej do świątyni. Kobiety powinny mieć zakryte ramiona, spódnicę przynajmniej do kolan, mężczyźni koszulę i długie spodnie, a na nogach odpowiednie obuwie, a więc nie klapki.
  5. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek św. Brygidy, patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi, w niedzielę święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – poświęcenie pojazdów po Mszy o 18:00.
  6. Za tydzień będziemy gościć przedstawicieli fundacji z księdzem, którzy przybliżą nam postać Heleny Kmieć, młodej misjonarki, która została zamordowana cztery lata temu w Boliwii. Po Mszy Świętej można nabyć publikacje mówiące o Helenie jak też pamiątki z misji a dochód jest przeznaczony na pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym z Boliwii, Zambii i Meksyku.
  7. Dziękujemy za wszelkie ofiary i życzliwość. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie!
  8. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych. Pozdrawiamy naszych Parafian i Gości!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *