25 lipca – XVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Dziś poświęcenie pojazdów na placu przy Polo Markecie po Mszy Świętej o godz.11.30.
 2. W naszej wspólnocie gościmy grupę duszpasterską ze Zgromadzenia księży Salwatorianów, którzy dają świadectwo życia Heleny Kmieć zamordowanej na misjach wolontariuszki. Przy bocznym wejściu do kościoła będzie wystawa Jej poświęcona. Jest też możliwość zakupić pamiątki misyjne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.
 3. Msze Święte w naszym kościele sprawowane są w niedziele o: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 17:00. Po ostatniej Eucharystii niedzielnej jest adoracja do g. 19:00. Msze Święte od poniedziałku do piątku są o: 7:00, 7:30 i 18:00, a w soboty o 7:00 są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP, a Msze o: 7:30 i 18:00. Spowiedź podczas Mszy oraz piątkowej adoracji, która rozpoczyna się o 15:00 Koronką i trwa do Mszy wieczornej.
 4. Miesiąc lipiec to czas czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Stosowna litania i koronka we czwartek, piątek o 17.30 a w sobotę i niedziele na rozpoczęcie adoracji po wieczornej Eucharystii.
 5. W piątek o 19.00 kolejny koncert w ramach międzynarodowych koncertów organowych o godz. 19.00. Jak zawsze na te koncerty bilet można nabywać bezpośrednio przed koncertem przed drzwiami kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę zapoznamy się z ofertą wydawnictwa Edycja św. Pawła, a szczególnie z Ewangelią na każdy dzień na przyszły rok.
 7. Przypominamy o godnym stroju w kościele, który jest wyrazem naszej wiary i świadomości z Kim się spotykamy. Strojem możemy, niestety, być powodem czyjegoś grzechu. Kobiety powinny mieć zakryte ramiona, dekolt, kolana. Mężczyźni powinni mieć długie spodnie, koszulę lub garnitur. W klapkach chodzimy po plaży. Prosimy też o to by się nie spóźniać, a wręcz przyjść chociaż
  5 minut przed czasem, po to by przygotować się duchowo do Mszy Świętej. Taki jest też wymóg kultury, gdy do kogoś idziemy, by się nie spóźniać.
 8. Pozdrawiamy naszych Parafian i Gości, a za wszelką życzliwość i ofiary mówimy: Bóg zapłać!
 9. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitych łask!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *