19 czerwca – 12. Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1 Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy obchodzić szczególną uroczystość – 50. rocznicę Święceń Kapłańskich ks. Prałata Kazimierza Sasadeusza – który przez wiele lat pełnił posługę Proboszcza naszej Parafii. Wyraźmy swoją wdzięczność przez obecność i modlitwę podczas tej Mszy św. Po Mszy będzie możliwość złożenia życzeń Jubilatowi.

2. W dziś też Caritas Diecezjalna przeprowadza zbiórkę do puszek na kolonie dla dzieci.

3. Każdego czerwcowego wieczoru po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa, w Niedzielę nabożeństwo o 16.15.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. o godz. 18.00.

5. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W Czwartek na Mszy Świętej o godz. 18 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Okazja do spowiedzi św. w tym dniu od godz. 17.00.

6. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Również w Piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Adoracja do rozpoczęcia przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Wtedy też okazja do Spowiedzi św.

8. Trwamy w naszej Ojczyźnie w świecie Dziękczynienia z okazji 1050 lecia Chrztu Polski. Zapraszamy w na Mszę św. dziękczynną oraz błogosławieństwo wody w Piątek na Świnoujskiej plaży o godz. 19.30 przy Centrum Koordynacji Ratowników (wejście od ul. Powstańców Śląskich)

9. W sobotę o godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Msza św. o godz. 7.30. Wieczorem Msza Św. o godz. 18.00 i Adoracja do godz. 21.00.

10. Bardzo gorąco dziękujemy tym, którzy pomogli nam posprzątać kościół po skuciu tynków. Wiemy jak wiele trudu to wymagało. Serdeczne „Bóg Zapłać”. Dziękujemy również tym wszystkim co przyczynili się by Sakrament Bierzmowania był godnie przeżyty. Rodzicom Młodzieży dziękujemy za ofiary na figurę św. Michała Archanioła. Ksiądz biskup Henryk Wejman poświecił ją w czasie Mszy św. przy Bierzmowaniu. Jest umieszczona na balustradzie chóru.

11. W naszej Gazetce Parafialnej od już ponad roku są umieszczane rymowanki Romcia Tomcia. W przyszłą Niedziele Będziemy gościć Romcia Tomcia czyli Romana Kempińskiego. Po każdej Mszy też będzie można nabyć książki Romcia Tomcia.

12. Polecamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz naszą Gazetkę Parafialną. Zapraszamy też do kawiarenki i biblioteki do Sali Jana Pawła na piętrze.

13. Życzenia zdrowia, obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy Dobroci Miłosierdziu Boga samego. Gościom przybywającym do naszego miasta życzymy dobrego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *