26 czerwca – 13. Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.
2. Dziś gościmy Pana Romana Kempińskiego „Romcia Tomcia”, którego znamy z rymowanek w naszej Gazetce Parafialnej i z książek. Po mszach można nabyć książki i otrzymać autograf autora.
3. Każdego czerwcowego wieczoru po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa, w Niedzielę nabożeństwo o 16.15.
4. Tradycyjnie Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w każdą środę. W tym tygodniu uczynimy to także w poniedziałek, 27 czerwca z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, w intencji papieża, jako jego widzialnej głowy, a także w intencji nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
6. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. o godz. 7.00; 7.30; 9.00 (wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata); 17.00 i o 18.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 w tym czasie okazja do spowiedzi św. jak w czasie każdej Mszy św.
Również w Piątek o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach Świnoujskich Wieczorów Organowych.
7. W Pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30 księża odwiedzą niektórych chorych z posługą sakramentalną (według ustaleń z księżmi z racji urlopów). Po wieczornej Mszy św. adoracja Pana Jezusa do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
8. W sobotę o godz. 7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Msza św. o godz. 7.30. Wieczorem Msza Św. o godz. 18.00 i Adoracja do godz. 21.00.
9. Bardzo gorąco dziękujemy tym, wszystkim którzy uczestniczyli w obchodach 50-lecia
ks. Prałata Kazimierza Sasadeusza oraz złożyli ofiary na dar – kielich jubileuszowy „Bóg Zapłać”. Dziś można nabyć Gazetkę Parafialną z kolorową okładką gdzie są zdjęcia z tej uroczystości oraz z uroczystości Bierzmowania.
10. Zakończyliśmy rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy Paniom Katechetkom, Siostrom Zakonnym, Księżom za trud pracy, a Dzieciom i Młodzieży za uczestnictwo w katechezie i świadectwo wiary. Wszystkim życzymy spokojnych, bezpiecznych wakacji z Panem Bogiem.
11. Trwają prace remontowe. Ściany są po zbiciu tynku i tak pozostanie przez kilka tygodni, w tym czasie położona zostanie nowa instalacja elektryczna na ścianach. Następnie położony zostanie nowy tynk. Dziękujemy za wszelkie ofiary na ten cel.
12. W poprzednią niedzielę zebraliśmy 1220 zł na Caritas Diecezjalny na wakacje dla dzieci.
13. Od przyszłej Niedzieli będzie odprawiana dodatkowa Msza św. w Niedzielę o godz. 20.00. Będzie ona odprawiana do końca sierpnia.
14. Życzenia zdrowia, obfitości Bożych darów i łask przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy Dobroci i Miłosierdziu Boga samego. Gościom przybywającym do naszego miasta życzymy dobrego wypoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *