20 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla

1. Przeżywamy dziś w naszej Rodzinie parafialnej uroczystość odpustową ku czci Chrystusa Króla. Do tego dnia mieliśmy łaskę przygotować się poprzez rekolekcje, które poprowadził o. Piotr Koźlak ze Zgromadzenie księży Redemptorystów . Te rekolekcje to także nieco dalsze ale także przygotowanie do Bożego Narodzenia a jednocześnie były też pewnym wprowadzeniem do misji Parafialnych, które będziemy przeżywać w Wielkim Poście przyszłego roku, jak Pan Bóg pozwoli. Serdecznie dziękujemy Ojcu za podjęcie tego bożego trudu, by ukazać nam Chrystusa jako Pana, jako też cierpiącego ale i zapraszającego nas do przyjaźni Króla. Niech Chrystus będzie Twoim Ojcze Królem umysłu, serca i woli. Dziękujemy też wszystkim którzy w tych rekolekcjach wzięliście udział oraz za złożone ofiary na potrzeby Zgromadzenia księży Redemptorystów.

2. Dzisiaj na godzinę 15.00 zapraszamy na cmentarz gdzie pośród grobów modlimy się za naszych zmarłych.

3. Nabożeństwo wypominkowe po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy do tej modlitwy, bo po to też drukujemy kartki z datą aby każdy wiedział kiedy będzie modlitwa za zmarłych podanych na kartce.

4. Katecheza dla dzieci kl. III we Wtorek o godz. 18.00 w salce na plebanii. Prośba aby dzieci przychodziły 5 minut przed rozpoczęciem, abyśmy punktualnie mogli rozpocząć.

5. Nabożeństwo we czwartek ku czci Chrystusa Króla będzie o 16.15 a po zmianie czasu o 17.15.

6. W najbliższą Niedzielę po adoracji będzie emisja filmu: „ Powołany”. Film o Kapłaństwie, tworzony też przez jednego z księży naszej Diecezji.

7. Przy bocznym wejściu do kościoła można nabywać świece, kartki, stroiki świąteczne a dochód jest przeznaczony na Caritas Diecezji i Parafii.

8. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim Wam Drodzy Parafianie i Goście za Wasze ofiary na funkcjonowanie naszej Parafii.

7. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich którzy w tym tygodniu przezywać będziecie swoje imieniny czy jubileusze. Życzymy doświadczenia Bożej Miłości.