27 listopada – I Niedziela Adwentu

1. Pierwsza Niedziela Adwentu, którą przeżywamy rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy.

2. W czasie Adwentu Msze Święte roratnie będą o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku, a dla dzieci we wtorek, czwartek, i piątek o godz. 17.00. Rano nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Zapraszamy do udziału w roratach z lampionami czy świecami zarówno rano jak i wieczorem.

3. Poświęcone dziś opłatki można będzie nabywać w sklepiku, czy też przy bocznym wejściu do kościoła, a ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na wymianę pieca gazowego na plebanii z którego też jest podgrzewany nasz kościół.

4. Przed obrazem Jezusa Miłosiernego, jak co roku, jest choinka z bombkami w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Na odwrocie jest instrukcja akcji Fundacji Małych Stópek. Zakupione produkty prosimy kłaść pod choinką.

5. W czasie adwentu Liturgiczna Służba Ołtarza będzie rozprowadzać pobłogosławione sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na potrzeby tej bardzo ważnej grupy parafialnej.

6. W czasie Adwentu, w każdą Niedzielę, nasza parafialna Caritas, przy bocznym wejściu będzie rozprowadzać kartki świąteczne, świece, stroiki. Dochód będzie przeznaczony w części na Caritas diecezji i w części na Caritas parafii.

7. Św. Hieronim mówi, że „nieznajomość Pisma Świętego to nieznajomość Chrystusa”. Dlatego to z inicjatywy Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II proponujemy Wam Drodzy na czas Adwentu, aby każdy przy wyjściu z kościoła wylosował cytat z Pisma Świętego, a następnie przez cały tydzień nad tym fragmentem codziennie rozmyślał. Przed wylosowaniem prosimy aby choć krótko pomodlić się do Ducha Świętego. Niech to będzie też forma adwentowego ćwiczenia się w przygotowaniu na rozpoznanie przyjścia Jezusa.

8. Dziś po Mszy świętej wieczornej i Adoracji, w Sali św. Jana Pawła II projekcja filmu „Powołany”.

9. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na ostatnią w tym roku modlitwę na cmentarzu.

10. W najbliższy wtorek Msza święta o 17.00 również w int. Radia Maryja, TV Trwam, Ojczyzny, Ojca świętego i kapłanów naszej Parafii.

11. We czwartek wieczorem, udziałem w Godzinie Świętej, rozpocznie się kolejny Adwentowy przemarsz św. Józefa. Grupa mężczyzn w piątek po porannej Mszy świętej i śniadaniu wyruszy brzegiem naszego Morza do Mrzeżyna. Jeżeli są mężczyźni którzy chcieliby dołączyć z naszej parafii to prosimy kontaktować się z ks. Proboszczem.

12. W bieżącym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W związku z tym, w piątek dodatkowa Msza Święta będzie o godz. 9.00 jako wynagradzająca za nasze grzechy. Natomiast w sobotę zapraszamy gorąco do przeżycia nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Stąd też po Mszy Świętej wieczornej różaniec i medytacja różańcowa jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

13. Nabożeństwa wypominkowe do środy włącznie po wieczornej Mszy Świętej.

14. Za wszelkie ofiary, które Drodzy składacie na funkcjonowanie naszej Parafii niech Wszechmogący Bóg hojnie wynagradza.

15. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy przeżywać będą w tym tygodniu czy to imieniny, czy jakiekolwiek jubileusze. Niech Miłosierny Bóg darzy Was potrzebnymi łaskami w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.