4 grudnia – II Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy dziś II niedzielę Adwentu. Zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszym Sanktuarium rano są o godz. 6.45 od poniedziałku do piątku, natomiast po południu, pod kątem dzieci we Wtorek, Czwartek i Piątek o godz. 17.00. Prosimy, aby zabierać ze sobą czy to świece czy też lampiony. Przy bocznym wejściu naszego Sanktuarium można nabywać świece, kartki, stroiki, które rozprowadza Caritas naszej Parafii. Sianko natomiast rozprowadzają ministranci i te ofiary są przeznaczane na ich potrzeby. Opłatki dostępne są w sklepiku oraz w zakrystii a ofiary przeznaczane są na wymianę pieca gazowego. Zachęcamy także do włączenia się w akcji „Paczuszka dla maluszka” zabierając bombkę z choinki czy też czyniąc zakupy do torby miłosierdzia.

2. We wtorek o godz. 17.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych. Imiona zmarłych wypisane na kartkach prosimy przynosić do zakrystii.

3. W środę o godz. 17.00 Msza Święta Żywego Różańca oraz spotkanie w Sali św. Jana Pawła II.

4. We czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej racji, jak co roku o godzinie 12.00 będzie Godzina Łaski na którą serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 poświęcimy medaliki dla dzieci Komunijnych.

6. Drodzy Parafianie prosimy też, skoro kochacie swoich bliskich, których życie tu na ziemi się kończy to nie zapomnijcie w tych trudnych okolicznościach, aby wezwać kapłana, po to by nasi bliscy odchodzili pojednani sakramentalnie z Bogiem. Bo nie ma nic ważniejszego w tym momencie a tak często słyszymy; nie myśleliśmy że umrze, albo baliśmy się żeby nie pomyślał ze już umiera gdy zobaczy księdza. Kapłan nie przychodzi, by poprzez udzielenie sakramentów zaszkodzić, ale by Bóg mógł uzdrowić jeżeli nie ciało to duszę.
7. W związku z czytanym dziś listem konferencji Episkopatu Ukrainy w przyszłą niedzielę poprzez ofiary do puszki można będzie materialnie wesprzeć cierpiących mieszkańców Ukrainy.

8. Drodzy Parafianie w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia i związaną z tym czasem kolędą informujemy, że podobnie jak w poprzednich latach udamy się z modlitwą i błogosławieństwem do Waszych domów na zaproszenie. Prosimy te zaproszenia podawać czy to w zakrystii czy też w biurze parafialnym. Zgłoszenia przyjmujemy do Świąt Bożego Narodzenia włącznie.

9. Dziękujemy serdecznie za Wasze wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego Sanktuarium.
Solenizantom tego tygodnia oraz jubilatom życzymy doświadczenia Bożej Miłości.

10. Dziś Niedziela adoracyjna. Pamiętajmy o wielkim darze błogosławieństwa, które w Niedzielę adoracyjną udzielane jest na zakończenie adoracji.