20 maja 2018 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończącą okres wielkanocny w Kościele. Możliwość wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii Świętej wielkanocnej mamy jednak jeszcze przez tydzień – do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie. Zachęcamy jednak do systematycznego (nie tylko od święta) korzystania z sakramentów pokuty i Eucharystii.

2. Uroczysta Msza Święta – rocznica I spowiedzi i Komunii Świętej dziś o godz. 11:30.

3. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o 17.30, a w niedziele o 16.15. W soboty gromadzimy się przy kapliczce Maryi na zewnątrz kościoła. Zapraszamy do uczczenia Matki naszego Pana.

4. W poniedziałek Uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Archidiecezji. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Kościele lokalnym.
W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień dziękczynienia za kapłaństwo naszego Pana i sakrament święceń, a w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza.

5. Również w sobotę – 26.05. Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach żyjących i zmarłych. Będziemy je polecać szczególnie podczas nabożeństwa majowego.

6. W związku z pracami wewnątrz wieży, które będą polegać na wymianie drewnianych elementów oraz zabezpieczeniu przeciwpożarowym i przed robakami, mogą być utrudnienia w dostępności kościoła, za które przepraszamy.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz naszej gazetki parafialnej Christus Regnat. W naszym sklepiku są dostępne dewocjonalia i ciekawe książki.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary na prowadzone remonty oraz funkcjo-nowanie parafii, a także za zaangażowanie w życie naszej Wspólnoty.

9. Jubilatom i Solenizantom życzymy obfitych Bożych łask!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *