27 maja 2018 r. – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Ogłoszenia

Autor:

1. Przeżywamy Niedzielę Trójcy Przenajświętszej. Do dziś można uczynić zadość trzeciemu przykazaniu kościelnemu, które mówi: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. W Polsce ten czas jest przedłużony właśnie do dzisiaj.

2. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – tzw. Boże Ciało. Z tej racji, jak co roku będziemy gromadzić się na sprawowaniu Najświętszej Ofiary oraz wyruszymy w procesji eucharystycznej, aby publicznie wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Jezusa pod postaciami Chleba i Wina. Centralne uroczystości rozpoczną się Eucharystią o godz. 10.00 w naszym kościele, a później wyruszymy i przez Plac Kościelny, Plac Wolności, deptakiem Piłsudskiego połączymy się na ul. Piastowskiej z Parafią NMP Gwiazdy Morza i dalej ulicami Chrobrego, Wybrzeże Władysława IV, Placem Rybaka i ul. Armii Krajowej zakończymy procesję na Placu Słowiańskim. Gorąco zapraszamy do udziału w tym radosnym uwielbieniu Jezusa w Eucharystii. Nasza Parafia w tym roku buduje jeden ołtarz: na Placu Słowiańskim. Chętnych do zaangażowania się w to przedsięwzięcie zapraszamy w środę po Mszy Świętej wieczornej. W tym dniu Msze święte będą o 7.00, 8.30, 10.00 oraz 17.00 i 18.30. Nie będzie zatem Mszy Świętej o 11.30 i 13.00. Przypominamy, że jest to święto nakazane! Dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne, zapraszamy do czynnego udziału, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów. Próba dla dzieci będzie w środę o 17.00.

3. Od czwartku rozpoczniemy też nabożeństwo Koronki do Najświętszego Sakramentu. Będzie ono miało miejsce w każdy czwartek pól godziny przed Mszą Świętą. W Uroczystość Bożego Ciała będzie podczas nabożeństwa majowego o godz. 16.15.

4. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczyna dni eucharystyczne, zwane oktawą Bożego Ciała. Procesje w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w przyszłą niedzielę o 16:00 wraz z nabożeń-stwem czerwcowym.

5. W I piątek miesiąca Msze święte o 7.00, 7.30, 9.00 (wynagradzająca za nasze grzechy, po której będzie Droga Krzyżowa) oraz o 17.00 i 18.00. Od piątku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o 17.30 a w niedziele o 16.15 (z wyjątkiem najbliższej). Natomiast do czwartku trwają jeszcze nabożeństwa majowe.

6. W sobotę, jako że to I sobota miesiąca odwiedzimy chorych w domach po porannej Mszy Świętej, z wyjątkiem, ks. Pawła, który uczyni to w przyszłą sobotę. Zapraszamy do odprawienia nabożeństwa I sobót miesiąca, by wynagradzać za grzechy Sercu Maryi. Adoracja w tym duchu po wieczornej Eucharystii.

7. W związku z nowymi normami Unii Europejskiej, które weszły 25 maja br. każdy, kto będzie chciał otrzymać osobisty dokument w kancelarii parafial-nej, musi się wylegitymować dowodem osobistym. Jeśli zaś ktoś będzie chciał odebrać dokument dla innej osoby, musi mieć pisemne upoważnienie od niej.

8. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy następujące obchody liturgiczne: we wtorek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledó-chowskiej, w środę, 30 maja rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w piątek, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna.

9. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17:00 w sali św. Jana Pawła II.

10. Również w przyszłą niedzielę Dzień Dziękczynienia za Bożą Opatrzność. Po Mszach Św. możliwość złożenia ofiary do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

11. Zapraszamy do sklepiku parafialnego, gdzie można nabyć prasę i książki, które pogłębiają naszą wiedzę i umacniają naszą wiarę. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz naszej gazetki parafialnej Christus Regnat.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary i zaangażowanie!

12. Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa

Szczęść Boże!

ks. proboszcz Bogusław Gurgul

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *