3 czerwca 2018 r. – IX Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Kościół w Polsce przeżywa dziś Niedzielę Dziękczynienia za Bożą Opatrzność, szczególnie w dziejach naszego narodu. Ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła można wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – wotum naszego narodu.

2. Spotkanie Żywego Różańca dziś po Mszy Świętej o godz. 17:00 w sali św. Jana Pawła II.

3. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczęła dni eucharystyczne, zwane oktawą Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół świątyni po wieczornej Mszy Świętej do czwartku włącznie, dziś o godz. 16:00 wraz z nabożeństwem czerwcowym.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17:30 koronka do Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30, o 18:00 ks. Paweł wraz z innymi kapłanami ze swojego rocznika będą sprawowali Eucharystię z racji czwartej rocznicy święceń prezbiteratu. Godzina Święta od 23:00 do 24:00.

5. Również w czwartek projekcja filmu „Sprawa Chrystusa”. Zapraszamy po wieczornej Mszy Świętej do sali św. Jana Pawła II.

6. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 17:30, a w niedzielę (z wyjątkiem dzisiejszej ze względu na procesję) o 16:15.

7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy Św. Nie ma piękniejszej formy modlitwy niż Eucharystia! Jednakże pragniemy przypomnieć, iż nawet jeśli ksiądz wypowiadając intencję na głos pomyli się, to ta modlitwa i tak jest ważna, ponieważ liczy się intencja ofiarodawcy. Pan Bóg przecież wie o co chodzi. Pomyłkę oczywiście można zgłosić, ale też prosimy o wyrozumiałość, wszak zamówiona Msza Święta tak naprawdę została odprawiona.

8. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek, 05.06. wspomnienie św. Bonifacego (bpa i m.), w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

9. Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a także biblioteki i kawiarenki parafialnej w sali św. Jana Pawła II. W sklepiku do nabycia nowa książka o ks. Dolindo Ruotolo.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary na prowadzone remonty, funkcjonowanie Parafii oraz za zaangażowanie w życie Kościoła, szczególnie tym, którzy przyczynili się do pięknej oprawy Bożego Ciała.

11. Solenizantom i Jubilatom niech Pan hojnie błogosławi!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *