26 stycznia – II Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

  1.  W najbliższy wtorek Msza Święta o g. 17:00 w intencji Radia Maryja, po niej spotkanie członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam oraz sympatyków katolickich mediów. Zapraszamy!
  2. 01.02. pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o 7:00 i Eucharystię o 7:30 jak w każdą sobotę. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą. Adoracja po Mszy wieczornej połączona będzie z różańcem, medytacją nad tajemnicami różańcowymi w duchu wynagrodzenia Sercu Maryi.
  3. W niedzielę 02.02. Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w polskiej tradycji: Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na każdej Eucharystii, Msza Święta o 11:30 będzie przeżywana jako inicjacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych z poświęceniem świec. 02.02. to w Polsce czas zakończenia śpiewu kolęd. Gromnice można nabyć w naszym sklepiku. Są one znakiem z jednej strony Chrystusa – Światła na oświecenie pogan, naszej miłości do Niego i ofiary duchowej, a z drugiej: opieki Matki Bożej szczególnie w momencie konania i klęsk żywiołowych. Zapala się je właśnie przy umierających oraz podczas burzy, gdy biją gromy, stąd ludowa nazwa: gromnica.
  4. Również w to święto przeżywać będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Siostrach i o wszystkich osobach konsekrowanych.
  5. Dobiegł końca czas wizyt duszpasterskich. Chcieliśmy do Waszych domów, Drodzy Parafianie wnieść przede wszystkim Boże błogosławieństwo. Dziękujemy za życzliwość, dobre słowa, otwartość, a także uwagi i sugestie, które poddamy modlitwie i zastanowieniu. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
  6. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej czynnej w niedziele do g. 14:00, z której dochód przeznaczony jest na Caritas. W Sali św. Jana Pawła II oprócz kawiarenki znajduje się również biblioteka parafialna.
  7. Jubilatom i Solenizantom życzymy wielu łask Bożych!

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *