27 października – XXX Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Zapraszamy na różaniec dziś po Mszy Świętej wieczornej, a od poniedziałku do czwartku o 17:15.

2. Dziś swoje imieniny przeżywa s. Sabina. Będziemy się za nią modlić szczególnie podczas Mszy Świętej o 11:30.

3. Dobiega końca Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Dziękujemy za modlitwę, udział w licznych przedsięwzięciach, które miały miejsce w naszej parafii.
W poprzednią niedzielę dzieci po przedstawieniu zebrały 160 zł. na misje. Owocem tego miesiąca dla nas jest adopcja na odległość, czyli wspieranie duchowe i materialne konkretnego dziecka z terenów misyjnych. Koszt to 100 USD rocznie. Składając ofiarę do skarbonki przy figurze św. Antoniego w połowie wspieramy Caritas, a w połowie to zaadoptowane przez naszą parafię dziecko. Pamiętajmy w modlitwie o nim oraz o misjach w ogóle.

4. We wtorek Eucharystia w intencji Radia Maryja i TV Trwam, po niej spotkanie sympatyków tych katolickich mediów.

5. Pragniemy przypomnieć, że tzw. Halloween to obrzęd wywodzący się z pogaństwa, nawiązujący do okultyzmu. Chrześcijanin nie powinien drwić z tajemnicy śmierci, nawet pod rzekomym pretekstem zabawy.

6. W piątek 01.11. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu według porządku niedzielnego, z wyjątkiem: nie będzie Mszy o 13:00! Ponadto na cmentarzu Eucharystie o 10:00 i 14:00, po której będzie procesja za zmarłych. Pamiętajmy, że jest to święto nakazane, czyli obowiązuje obecność na Mszy Świętej. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy o wynagradzaniu Sercu Jezusowemu za wszelkie zniewagi. Okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy.

7. W sobotę, 02.11. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte o 7:00, 7:30, 10:00 i 17:00. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca, a więc odwiedzimy chorych w godzinach przedpołudniowych. Adoracja w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP po wieczornej Mszy Świętej do godz. 20:00.

8. Od 02.11 do końca marca Msze Święte wieczorne od poniedziałku do soboty o godz. 17:00.

9. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych od niedzieli do piątku po Mszy Świętej o godz. 17:00, zaś w soboty o 16:15. Kartki na wypominki znajdują przy wyjściu z kościoła. Są na nich konkretne daty, czyli można wybrać kiedy będziemy się modlić za poszczególne osoby. Prosimy wypisywać imiona zmarłych w mianowniku, czyli np. Stanisław – mężczyzna, Stanisława – kobieta. Kartki z ofiarą prosimy składać do skrzynek z napisem: wypominki.

10. Od 01.11 do 08.11. można uzyskać odpust za zmarłych pod następującymi warunkami: pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, ponadto stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Ponadto w Dzień Zaduszny, by otrzymać ten odpust wystarczy nawiedzić kościół lub kaplicę odmawiając Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Te konkretne odpusty można uzyskać tylko za zmarłych.

11. W każdą niedzielę listopada procesja za zmarłych o 15:00 na cmentarzu. Modlitwie przewodniczą kapłani z parafii lewobrzeża Świnoujścia. W przyszłą niedzielę prowadzi nasza parafia.

12. Za wszelkie ofiary i zaangażowanie w życie parafii mówimy: Bóg zapłać!

13. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *