29 stycznia – IV Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj drugą niedzielę przedmisyjną i z tej racji gościmy O. Wojciecha głoszącego przez całą niedzielę Słowo Boże, który wraz z O. Piotrem ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów poprowadzą Misje Parafialne w Wielkim Poście. Ponawiamy prośbę o modlitwę w intencji o owoce tychże misji. Jeżeli też ktoś się czuje na siłach to zachęcamy też do postu o chlebie i wodzie w tej intencji.

2. Na powstający film „Powołany 2” zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 1850 zł. Niech Pan Bóg wszystkim Wam za te ofiary wynagrodzi.

3. W najbliższą Środę Msza Święta również w intencjach Żywego Różańca oraz spotkanie w Sali Św. Jana Pawła II. Zachęcamy też do włączenia się do tej grupy modlitewnej, gdzie powinnością codzienną jest odmawiane tylko jednego dziesiątka Różańca Świętego.

4. W tym tygodniu będziemy tez przeżywać Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę miesiąca. W związku z tym we czwartek adoracja przed Mszą Święta oraz Godzina Święta w intencji o powołania i świętość dla powołanych.
W piątek dodatkowa Msza Święta wynagradzająca za nasze grzechy o 9.00, a po niej Droga Krzyżowa oraz z piątku na Sobotę całonocna adoracja wynagradzająca za grzechy. Prosimy o zapisy na konkretne godziny. W sobotę natomiast zapraszamy do praktykowania Nabożeństwa Pierwszych Sobót miesiąca.
W tych dniach też według ustalenia odwiedzimy chorych w domach. Prosimy tez o zgłaszanie chorych czy to z rodzin czy też sąsiadów, abyśmy z posługa sakramentalną mogli do tych osób dotrzeć.

5. We czwartek przypada święto Ofiarowania Pana Jezusa w tradycji określane jako święto Matki Bożej Gromnicznej. W związku z tym poświęcenie gromnic odbędzie się podczas każdej Mszy Świętej. Natomiast w niedzielę odbędzie się poświęcenie chleba z racji na wspomnienie świętej Agaty.

6. Prosimy, aby Pan Bóg wszystkim Wam Drodzy wynagrodził składane przez Was ofiary na potrzeby funkcjonowania naszej Parafii.

7. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Was którzy w bieżącym tygodniu będziecie przeżywać swoje imieniny bądź Jubileusze. Niech Dobroć Boga będzie Waszym doświadczeniem.