29 września – XXVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30. spotkanie dla Rodziców dzieci klas II szkoły podstawowej.

2. Przypominamy o zapisie dzieci kl. II do I spowiedzi i I komunii świętej, oraz uczniów kl. VII i VIII do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy te trwają do końca września.

3. W każdy poniedziałek o godz. 18.00 w sali Św. Jana Pawła II odbywają się mitingi AA, czyli osób trwających w abstynencji. W każdy ostatni poniedziałek jest miting otwarty na który może przyjść każdy kto chce na temat uzależnienia porozmawiać.

4. We wtorek rozpoczyna się miesiąc różańcowy – Październik. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 a w Sobotę po Mszy świętej wieczornej. Dzieci i Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek do udziału w nabożeństwie różańcowym. Tym samym pragniemy przypomnieć, że Matka Boża w Fatimie zachęca do codziennej modlitwy różańcowej. Weźmy sobie do serca to wołanie Maryi.

5. We wtorek Msza święta zbiorowa za zmarłych. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych można dostarczyć do zakrystii przed każdą Mszą świętą do wtorku włącznie.

6. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie w sali św. Jana Pawła II dla Członków Żywego Różańca.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek szczególnie podczas Różańca modlimy się w int. o powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość dla powołanych. Zapraszamy też na Godzinę Świętą od 23.00 – 24.000. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza święta o 9.00 na wynagrodzenia za grzechy nasze, a po niej krótka adoracja i Droga Krzyżowa. Od. 15.00 czas adoracji z modlitwą do Bożego Miłosierdzia i z możliwością spowiedzi świętej. Zachęcamy też do odprawienia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, zwłaszcza dzieci które w ubiegłym roku szkolnym przystąpiły do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii świętej. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną, oraz zapraszamy gorąco do odprawiania Nabożeństwa Pierwszych Sobót miesiąca. Przypominamy, że w skład tego Nabożeństwa wchodzą: spowiedź święta, komunia święta, odm odmówienie części Różańca oraz 15 minutowa medytacja nad Tajemnicami różańcowymi.

8. Trwa w dalszym ciągu renowacja drzwi wejściowych do naszego kościoła.

9. Zachęcamy do odwiedzania naszego sklepiku parafialnego gdzie można nabyć dewocjonalia oraz ciekawe książki. Polecamy m.in książkę o Medjugorie. Zapraszamy też do kawiarenki, z której dochód jest przeznaczony na Caritas naszej Parafii.

10. Zechciejmy też nabywać dostępną prasę katolicką, czyli Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci no i naszą gazetkę parafialną. W tej prasie są zawsze ciekawe artykuły, które ubogacą nas i duchowo i intelektualnie.

11. Wszystkim Wam dziękujemy za wielką ofiarność i życzliwość na rzecz Parafii. Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim, którzy zorganizowali zbiórkę żywności w Biedronce i wszystkim, którzy złożyli produkty spożywcze.

12. Solenizantom i Jubilatom Dobry Bóg niech hojnie błogosławi. Szczęść Boże!

13. Na cały tydzień, dziś rozpoczęty przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo.

ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *