3 października – XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

 1. Trwa październik – miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w niedziele po wieczornej Mszy Świętej, czyli ok. 17:50, zaś od poniedziałku do piątku o 17:15, w soboty po wieczornej Mszy, czyli ok. 18:50. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki.
 2. Dziś spotkanie rodziców dzieci z II kl. szkoły podstawowej po Mszy Świętej o 11:30, a za tydzień poświęcenie różańców dzieci z kl. III.
 3. We wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych o 18:00. Kartki z imionami zmarłych polecanych w modlitwie można przynosić do zakrystii.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca Kościół koncentruje się na sakramencie Eucharystii i święceń. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą wynagradzającą za profanacje oraz w intencji licznych, a nade wszystko świętych powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i kateche-tycznych o 17:30 oraz podczas godziny świętej o 23:00.
 5. Ludzi młodych, którzy chcieliby porozmawiać z księdzem na nurtujące tematy zapraszamy w czwartki na 19:15.
 6. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny, w czwartek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 7. Za tydzień Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będzie można wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną, ale ubogą młodzież.
 8. Nowy film Fatima jest grany w Cinema 3D w niedzielę o 13:20 i we wtorek o 17:55. Zachęcamy gorąco!
 9. Chcemy się podjąć wykonania ołtarza głównego w formie tryptyku. Koncepcję wykonania możemy zobaczyć na tablicy po lewej stronie kościoła. Koszt wykonania to ok. 150 000 zł. Jeśli ktoś z Was, Drodzy Parafianie i Goście, chciałby mieć udział w tym dziele, to prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub wpłatę na konto z dopiskiem: ofiara na ołtarz, lub na tacę również z tym dopiskiem. Darczyńcom niech Chrystus Król błogosławi!
 10. Za zaangażowanie oraz wszelkie ofiary, także te na ołtarz mówimy: Bóg zapłać!
 11. Jubilatom i Solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości w przyjmowaniu łask Bożych!

Ks. Bogusław Gurgul – proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *