30 kwietnia – Czwarta Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Autor:

1. W dzisiejszą Niedzielę Wielkanocną zapraszamy na spektakl teatralno – muzyczny o godz. 19.00 pt. Wspomnienie. Jan Paweł II. Spektakl wykona Chór Harfa z Piechowic pod dyrekcją p. Wiesława Tobiasza oraz p. Agnieszki Cel.

2. Z racji na powyższy spektakl projekcja filmu „Święty” będzie w dniu jutrzejszym (poniedziałek), o godz. 20.00 w Multikinie w Galerii Corso. Cena biletu to 10 zł. Gromadzimy się przy kasach kina.

3. Jutro zaraz po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

4. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj, a w związku z tym piękne nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Te nabożeństwa będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 w kościele, w sobotę o godz. 17.30 przy kapliczce, a w niedziele po Mszy Świętej wieczornej w kościele. Nie mówimy że zapraszamy na te nabożeństwa, bo czy trzeba zapraszać do przyjścia na spotkanie z Matką?

5. We wtorek przypada święto flagi. Zachęcamy do wywieszania flagi w naszych mieszkaniach, aby tym samym uszanować nasz narodowy symbol.

6. Także we wtorek spotkanie z dziećmi kl. III które przygotowują się do rozpoczęcia życia eucharystycznego.

7. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte będą jak w Niedzielę. Natomiast o godz. 10.00 Uroczysta Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny z udziałem władz naszego miasta oraz kombatantów, przedstawicieli służb mundurowych oraz Orkiestry Marynarki Wojennej. Po Mszy Świętej przemarsz na Pl. Słowiański, gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. dr hab Grzegorz Wejman.

8. W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Wz czwartek modlimy się szczególnie o nowe powołania oraz o świętość dla powołanych. Po Mszy Świętej będzie Droga Światła ze świecami. W piątek dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00 jako wynagrodzenie za nasze grzechy, a po niej Droga Krzyżowa. W sobotę zachęcamy do przeżywania nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca.
W tych też dniach według ustaleń odwiedzimy chorych w ich domach z posługą sakramentalną.

9. Zapraszamy do nocnej adoracji z pierwszego piątku na pierwszą sobotę miesiąca. Prosimy o zapisy w zakrystii na konkretne godziny.

10. W bieżącym roku przeżywamy rok jubileuszowy ustanowienia naszej Parafii. Uroczysta Msza Święta według decyzji ks. Arcybiskupa będzie podczas Odpustu parafialnego. W związku z tą Uroczystością chcemy też przygotować pewną kronikę wyglądu naszego Sanktuarium . Prosimy zatem o wypożyczenie opisanych zdjęć z różnych Uroczystości które w tym czasie przeżywaliście.Te zdjęcia oczywiścei będa zwrócone. Pragniemy też, aby ten jubileusz był upamiętniony okolicznościowym kielichem, który będzie używany podczas szczególnych uroczystości. Koszt takiego kielicha to 15 tysięcy złotych. W związku z tym przez dwie najbliższe niedziele Rycerze Zakonu Św. Jana Pawła oraz członkowie Rady Parafialnej będą przy drzwiach kościoła kwestować na ten cel.

11. W sobotę o godz. 13.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

12. W najbliższą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie uzupełniające poświęcenie dewocjonaliów dla dzieci pierwszokomunijnych.

13. Solenizantom oraz Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask od Dobrego Boga, Wszechmogącego Ojca.

14. Wszystkim Wam Czcigodni Parafianie oraz Goście dziękujemy za składane przez Was ofiary na potrzeby naszego Sanktuarium.

15. Niech Dobry Bóg błogosławi nam na ten czas pracy, przeżyć duchowych i patriotycznych oraz majowego odpoczynku.

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.