30 maja – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia

Autor:

 1. Uwielbiamy dziś Boga Trójjedynego. Kończy się czas Komunii i spowiedzi wielkanocnej.
 2. Nabożeństwo majowe ku czci NMP z litanią loretańską w niedziele po wieczornej Eucharystii, czyli ok. 17:50, jutro o 17:15.
 3. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele i uroczystości po Mszy Świętej o 17:00, czyli ok. 17:50, a w dni powszednie o 17:15.
 4. We wtorek Msza Święta zbiorowa za zmarłych o 18:00.
 5. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – tzw. Boże Ciało. Z tej racji, jak co roku będziemy gromadzić się na sprawowaniu Najświętszej Ofiary oraz wyruszymy w procesji eucharystycznej, aby publicznie wyznać naszą wiarę w prawdziwą obecność Jezusa pod postaciami Chleba i Wina.
  Centralne uroczystości rozpoczną się Eucharystią o godz. 10.00 w naszym kościele, a później wyruszymy w procesji eucharystycznej wraz z parafią NMP Gwiazdy Morza. Chętnych do zaangażowania się w budowę ołtarzy zapraszamy w środę po Mszy Świętej wieczornej przy kościele.
  W tym dniu Msze święte będą o 7.00, 8.30, 10.00 oraz 17.00 (po niej adoracja do 19:00). Nie będzie zatem Mszy Świętej o 11.30 i 13:00 i godziny świętej. Przypominamy, że jest to święto nakazane!
  Dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy do czynnego udziału, szczególnie dziewczynki do sypania kwiatów. Próba dla dzieci będzie w środę o 17.00. Zachęcamy do ustrojenia okien.
 6. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa rozpoczyna dni eucharystyczne, zwane oktawą Bożego Ciała. Procesje w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy wraz z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów również w te dni.
 7. W pierwszy piątek Msze Święte o 7:00, 7:30, 9:00 (wynagradzająca za grzechy, po której jest Droga Krzyżowa) i po południu o 18:00. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty podczas wszystkich Eucharystii oraz podczas adoracji od 15:00. W tym dniu ks. proboszcz odwiedzi chorych.
 8. W pierwszą sobotę będziemy czcić Niepokalane Serce Maryi. O 7:00 Godzinki, następnie Eucharystia. W godzinach przedpołudniowych księża wikariusze odwiedzą chorych z posługą. A po wieczornej Eucharystii adoracja połączona z nabożeństwem wynagradzającym Sercu NMP.
 9. Pracę na dachu nad kawiarenką zostały zakończone. Wyniosły one 23 200 zł. Dzięki temu będzie można podjąć się prac wewnątrz, w tym w zakrystii.
 10. Fundacja “Pro – Prawo do Życia” kontynuuje zbiórkę podpisów pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą „Stop Aborcji”. Celem projektu jest zapewnienie każdemu człowiekowi prawa do życia, tak aby chronić życie dzieci przed narodzeniem w takim samym stopniu i w taki sam sposób, jak chronione jest życie wszystkich innych ludzi. Podpisy można składać do końca maja (do poniedziałku) w sklepiku parafialnym.
 11. Rycerze z Zakonu św. Jana Pawła II wraz z innymi wolontariuszami ze Świnoujścia prowadzą zbiórkę darów na rzecz Fundacji Małych Stópek, której misją jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka. Do naszego kościoła można przynosić chemię, kosmetyki, pieluchy i zabawki, które zostaną przekazane Fundacji.
 12. Za wszelkie ofiary i zaangażowanie mówimy: Bóg zapłać!
 13. Pozdrawiamy Jubilatów i Solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Ks. Bogusław Gurgul
proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *