30 października – XXXI Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Autor:

1. Zakończyliśmy wczoraj tydzień misyjny. Dla naszej Parafii był on o tyle szczególny, że pośród czterech Parafii zostaliśmy wyróżnieni różą świętej Tereski. To wyróżnienie za nasze zaangażowanie w dzieło misji w naszej Parafii do czego zalicza się dziecięce koło misyjne, ofiary które są składane do skarbonki przy św. Antonim, które w równej części są dzielone na Caritas naszej Parafii i właśnie misje. Do tego też są brane pod uwagę osoby które podjęły się adopcji na odległość pomagając finansowo dzieciom w Kenii. Wszystkim za wszelkie zaangażowanie w tym dziele niech św. Tereska wyprasza pomnożenie żywej wiary.

2. Od 1 listopada wieczorne Msze Święte o godz. 17.00. I tak będzie do końca marca.

3. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym Sanktuarium o 7.00, 8.30, 10.00, 11.00 oraz o 17.00. Nie będzie Mszy Świętej o 13.00 ponieważ o 14.00 jest Msza Święta na cmentarzu przy polowym ołtarzu. W tym roku Liturgię prowadzi nasza Parafia.

4. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli 2 listopada dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00 za wszystkich zmarłych Parafian.

5. W nocy z Pierwszego Piątku na Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja wynagradzająca za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu. Prosimy jak zawsze o zapisy w zakrystii na konkretne godziny.

6. Nabożeństwo wypominkowe, czyli modlitwa za zmarłych, codziennie po wieczornej Mszy świętej.

7. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpust zupełny każdego dnia za jedną duszę. Warunki które trzeba spełnić: Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę lub pobożne czyli modlitewne nawiedzenie cmentarza oraz: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania., 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu., 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

8. W tym tygodniu będziemy też przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 16.30 adoracja z modlitwą o powołania. W piątek o godz. 9.00 dodatkowa Msza święta przebłagalna za nasze grzechy. W tym dniu ks. Proboszcz odwiedzi chorych w domach.

9. W sobotę zapraszamy do przeżycia nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca. Z tej racji po nabożeństwie wypominkowym będzie Różaniec i medytacja różańcowa. Również w tym dniu ks. Miłosz i ks. Piotr odwiedzą chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych którzy tej posługi zapragną czy do której jako Rodzina czy sąsiedzi zechciejmy ich zachęcić.

10. Wszystkim Wam Drodzy za wszelką Waszą życzliwość i ofiarność niech Miłosierny Bóg wynagrodzi.

11. Serdecznie pozdrawiamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia życząc Bożego błogosławieństwa na każdy dzień

12. Na ten szczególny czas refleksji nad wartością naszego życia i przemijalnością niech nam Bóg, który jest Bogiem żywych błogosławi. Szczęść Boże!

ks. kan. Bogusław Gurgul – proboszcz

Comments are closed.